Petrol
111.61
0.44%
Euro
17.5479
0.45%
Dolar
16.3828
0.11%
Altın
974.74
0.00%
Borsa
2434
0.00%
Bitcoin
490.861
1.10%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Pokemonum diyerek 7'nci kattan atlayan Ferhat asker oldu

  Pokemon çılgınlığı, Mersin'de, 4 yaşındayken Pokemon’a özenip yaşadıkları binanın 7’nci katından atlayan Ferhat Ağrıbaş'ı akıllara getirdi.
  • 14.07.2016 - 09:23
  Pokemonum diyerek 7'nci kattan atlayan Ferhat asker oldu

  Pokemonum diyerek 7 nci kattan atlayan Ferhat asker oldu #1

  Olay, 90’lı yılların başında, akıllı telefonların henüz hayatımıza girmediği günlerde yaşanmıştı. Çizgi filmle başlayan tutku öyle bir boyuta vardı ki kendini Pokemon karakterlerinin yerine koyan çocuklar kanatlanıp uçmaya bile çalıştı. Uçmak isterken düşüp mucize eseri kurtulan “Pokemon”lardan biri Adanalı Ferhat Ağrıbaş’tı. Bugün 20 yaşına giren Ferhat, 4 yaşındayken Mersin Mezitli’de Pokemon’a özenip yaşadıkları binanın 7’nci katından atlayarak havalanmaya çalıştı. Çim ve toprak zemine ayakları üzerine düşen Ferhat’ın şans eseri sadece sağ bacağı kırıldı. Ferhat, hastanede doktora “Ben Pokemon’um ve Pokemon gibi uçtum” diye yanıt vermişti.

  Pokemonum diyerek 7 nci kattan atlayan Ferhat asker oldu #2

  FERHAT ŞİMDİ ASKER

  Habertürk'ten Öznur Karslı'nın haberine göre Ferhat, şimdi İzmir Narlıdere’de askerlik yapıyor. Pokemon kazasından sonra ailesiyle birlikte Adana’ya taşındı. Uzun süredir arkadaşıyla birlikte rap müzik yapıyor, internette binlerce takipçisi var.

  Pokemonum diyerek 7 nci kattan atlayan Ferhat asker oldu #3

  İDDİAYA GİRDİ, UÇTU

  Arkadaşıyla iddiaya girip Pokemon olmaya karar veren, kendini Kilis’te oturdukları evin 5’inci katından aşağı bırakan S.A. da, tıpkı Ferhat gibi mucize eseri kurtuldu. O dönemde ilkokul birinci sınıfa giden ve sağ ayak bileği kırılan S.A., bugün 21 yaşında. İki kez ameliyat olan S.A., zaman zaman ayak ağrısı çekiyor. O dönem hasta yatağında arkadaşları tarafından ziyaret edilen S.A., "Ayağım iyi olur olmaz yine uçacağım. Ama bu kez eskisinden daha da güzel olacak" demişti. Anne A.A., o günleri şöyle anlattı: "O olaydan sonra üç gün komada yattı, akciğerleri hava almıştı. Doktoru aldığı darbenin S.A.’da sinir yapacağını söylemişti. Şimdi kimseyle iletişim kurmak istemiyor, kendini insanlara kapattı. Soğuk havalarda ayak ağrısı çekiyor. Okuluna çok başarılı olmasına rağmen 2 yıl ara verdi. Web tasarım okudu. 4 çocuğum var. S.A. en cesaretlisi. Pokemon’dan kendini atacak kadar etkilendi."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir