Polis her yerde bu hırsızı arıyor

Polis her yerde bu hırsızı arıyor

Adana'nın merkez Çukurova ilçesi Toros Mahallesi'ndeki Kenan Evren Bulvarı'ndaki kuyumcuya 30 Temmuz'da gelen 25 yaşlarındaki bir kadın, çeyrek altın satın almak istediğini söyledi. Şık giyimli ve bakımlı görüntüsüyle dikkat çeken kadın, bir çeyrek altını alıp çantasına koydu. Sonra vitrindeki bir altın yüzüğü gösterip "Şu yüzük eski yüzüğüme benziyor" diyerek istedi ve incelemeye başladı. Bu sıra, kuyumcu, kadından satın aldığı çeyrek altının parasını istedi.

ÖDEMEDİĞİ PARAYI İSTEDİ

Altının parasını ödediğini iddia eden kadın ile kuyumcu arasında tartışma çıktı. Kadın çeyrek altını iade edip ödemediği parayı geri istedi. Bu sırada içeri başka müşteriler de girince kuyumcu çeyrek altını alıp kadına ödediğini iddia ettiği 160 lirayı iade etti. Kadın da para ve bakmak için aldığı altın yüzüğü de çalarak kaçtı. Akşam sayım yapılırken yüzüğün çalındığı, çeyrek altın için de herhangi bir ödeme yapılmamasına karşın kadına 160 lira iade edildiği ortaya çıkınca polise şikâyetçi olundu.

GÖRÜNTÜLERDEN TESPİT EDİLECEK

Şık ve bakımlı hali nedeniyle kendisinden şüphelenilmeyen kadının, altın yüzüğü çaldığı, çeyrek altın için herhangi bir ödeme yapmadığı güvenlik kamerası görüntüleriyle saptandı. Yapılan incelemede birçok dolandırıcılık olayından kaydı bulunduğu anlaşılan ve ismi açıklanmayan kadın hırsızın yakalanması için çalışma başlatıldı.