Euro
11.1405
1.03%
Dolar
9.5321
0.55%
Altın
551.66
0.67%
Borsa
1.522
0.18%
Bitcoin
593.315
5.46%
12ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 12 C
  Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı

  Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı

  Bir spor programında Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Kütahyalı, duruşmalara katılmaması üzerine yakalanmaya hükmedildi.
  • DHA
  • 13.06.2019 - 11:29

  İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, daha önce hakkında zorla getirilme kararı çıkarılan Rasim Ozan Kütahyalı, mazeret sunarak katılmadı.

  Duruşma sonunda, sanık Kütahyalı’nın duruşmaya katılmama nedeninin davayı uzatmaya yönelik olduğu belirtilerek hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

  BOŞNAKLARA HAKARET SUÇUNDAN YARGILANAN KÜTAHYALI'YA YAKALAMA KARARI

  Bir televizyon programındaki futbol programında, Rasim Ozan Kütahyalı'nın kendisine yapılan şaka sonrası söylediği söz tepki toplamıştı. "Kusturmalı boşnak saksosu" sözü kendisini davalık etti.

  Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yargılanan ve hakkındaki zorla getirme kararına rağmen duruşmaya katılmayan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında, bugün de duruşmaya katılmaması üzerine yakalama kararı çıkarılmasına karar verildi.

  Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı #1

  DURUŞMALARA KATILMADI

  Mahkeme kararında, “Sanığın bugüne kadar yapılan duruşmalara katılmadığı, yargılamanın uzamasına yönelik eylem ve hareketlerde bulunduğu anlaşılmakla sanığın savunmasının alınması için yakalama emri çıkarılmasına” ifadeleri kullanıldı.

  Rasim Ozan Kütahyalı Ukrayna'da görüntülendi ViDEO

  UKRAYNA'DA GÖRÜLMÜŞTÜ

  Rasim Ozan Kütahyalı, son olarak Ukrayna'da görüntülenmişti. Ukrayna’nın başkenti Kiev’de çekildiği belirtilen videoda Kütahyalı, eşofmanlarıyla bağdaş kurmuş, bir kafede içkisini içerken kameraya alınmıştı.

  Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı #2

  Rasim Ozan Kütahyalı'nın Boşnaklara hakaret davası

  Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı #3


  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir