Petrol
93.54
-0.22%
Euro
18.4382
0.41%
Dolar
18.572
-0.30%
Altın
1.027
0.18%
Borsa
3484
0.00%
Bitcoin
380.899
0.72%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C

  Rize Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül görevden alındı

  Denizciler İmam Hatip Orta Kısım Müdürü Eyüp Furtuna'nın görevden alınmasının ardından, Rize Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül'ün de görevine son verildi.
  • 03.10.2014 - 17:23
  Rize Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül görevden alındı

  Rize Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül görevden alındı #1

  Rize'de öğrenciler veliler tarafından Vali Ersin Yazıcı’nın protesto edildiği Denizciler İmam Hatip Orta Kısım Müdürü Eyüp Furtuna’nın görevden alınmasının ardından şimdi de Rize Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül'ün görevine son verildi.

  ÖĞRENCİLER DERSLİKLERE SIĞMADI

  Kentin Atmeydanı Mahallesi’nde 3 katlı, 22 derslikli ve 340 öğrenci kapasiteli Hasan Sağır Anadolu Lisesi’nde 14 derslik, 190 öğrencisi bulunan Denizciler İmam Hatip Lisesi orta kısım öğrencilerine tahsis edildi. Anadolu Lisesi öğrencilerine ise sadece 8 derslik bırakıldı. Dersliklere sığmayan liseliler, laboratuvar, kütüphane ve konferans salonlarında oluşturulan birleştirilmiş sınıflarda kalabalık gruplar halinde ders görmeye başladı.

  OKUL BAHÇESİNDE OTURMA EYLEMİ

  Ancak, yoğun kalabalık ve uygun olmayan ortamlarda ders yapamayan öğrenciler geçen hafta okul bahçesinde oturma eylemi yaptı. Tepkilerin ardından geri adım atan Milli Eğitim Müdürlüğü, 6 dersliği İmam Hatip Orta Kısmı'ndan alarak yeniden liseli öğrencilere tahsis etti.

  İMAM HATİPLİLER VALİYİ PROTESTO ETTİ

  Bir gün sonra aynı okulda bu kez İmam Hatip öğrencileri ile velileri protesto gösterisi düzenledi. Bu sırada okula gelen Rize Valisi Ersin Yazıcı, bahçede İmam Hatipli öğrenciler ve velileri ile karşılaştı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın okul binasının ortak kullanılacağı yönünde karar aldığını kaydeden Vali Ersin Yazıcı, "Öğrenci sayısına göre böyle ayarladık, bina ortak kullanılacak" dedi.

  RİZE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÖREVİNDEN ALINDI

  Bu sözlerin ardından aracına yönelen Vali Yazıcı, İmam Hatip orta kısım öğrencileri ve velileri tarafından alkış ve yuh sesleri ile protesto edildi. Olayın ardından Denizciler İmam Hatip Orta Kısım Müdürü Eyüp Furtuna önceki gün görevden alındı. Olay sonrasında bir gelişme de bugün yaşandı ve Rize Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül'ün görevine son verildi. Akgül'ün yerine Ankara Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş atandı.


  Görüş Bildir