Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
289.000
3.98%
26ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 26 C

  Rize'de FETÖ/PDY soruşturması

  Rize Belediyesinde çalışan bir kişi ihraç edildi, bir kişinin kira sözleşmesi sonlandırıldı
  • AA
  • 21.01.2017 - 14:49
  Rize'de FETÖ/PDY soruşturması

  Rize de FETÖ/PDY soruşturması #1

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Rize Belediyesinde görevli bir kişinin ihraç edildiği, bir işletme sahibinin kira sözleşmesinin sonlandırıldığı bildirildi.

  Rize Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, soruşturma kapsamında araştırma komisyonu kurulduğu belirtildi.

  İNCELEME YAPILIYOR

  Açıklamada, belirlenen kriterler doğrultusunda araştırmalara temel teşkil edecek bilgilerin ilgili kurumlardan istendiği, tüm verilerin ulaştığı ve gerekli incelemelerin komisyon tarafından yapılmaya başlandığı kaydedildi.

  Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  "Belediye ve bağlı iştiraklerinde çalışan personel ve bunların eş ve çocukları, ayrıca kurumumuzla irtifak, intifa ve kira sözleşmesi olanlar da dahil olmak üzere toplam 2 bin 640 kişi inceleme kapsamına alınmıştır. İncelemeler neticesinde 4 personel açığa alınmış, 4 personelin görevine son verilmiştir. Rize Valiliği Olağanüstü Hal Bürosunca belediyemize yazılan yazılara istinaden açığa alınan 4 personelden 3'ü göreve iade edilmiştir. Ayrıca, kurumumuzla kira sözleşmesi olan bir kişinin örgütle iltisak ve irtibatı bulunduğundan kira akdi tarafımızdan sona erdirilmiştir."

  Açıklamada, çalışmaların hiçbir taviz vermeden yürütüleceği vurgulandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir