Petrol
87.56
-0.56%
Euro
17.9807
-0.22%
Dolar
18.5317
0.07%
Altın
982.61
-0.50%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
364.185
4.00%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Sakarya Üniversitesi'nde yangın

  Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Mekanik Atölyesi Laboratuvarı'nda çıkan yangında, yarış arabaları ve laboratuvar hasar gördü.
  • 27.10.2014 - 23:18
  Sakarya Üniversitesi'nde yangın

  Sakarya Üniversitesi nde yangın #1

  Üniversitenin Teknik Eğitim Fakültesi Mekanik Atölyesi Laboratuvarı'nda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin sevk edildi olay yerinde, üniversitenin güvenlik görevlileri patlama ihtimaline karşı çevrede önlem aldı.

  Yangında öğrencilerin yarışlara hazırlandığı elektrikli, güneş enerjili araçlar ile laboratuvar kullanılamaz hale geldi.

  Sakarya Üniversitesi'nde yangın İZLE

  Yangında, TÜBİTAK tarafından organize edilen Alternatif Enerjili Araç Yarışları Güneş Enerjili Araçlar kategorisinde birinci olan Sakarya Üniversitesi Güneş Arabası (SAGUAR 2) isimli araç da yandı.

  Ekiplerin müdahale ettiği yangında soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

  REKTÖRDEN AÇIKLAMA

  Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Teknik Eğitim Fakültesi Mekanik Atölyesi Laboratuvarı'nda çıkan yangın ile ilgili incelemelerde bulundu.

  Laboratuvarın önüne gelen Elmas, yetkililerden bilgi aldı. Elmas, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin çalışması sırasında çıktığını tahmin ettikleri yangında öğrencilere herhangi bir şey olmamasının memnuniyet verici olduğun söyledi.

  Öğrencilerin yaptığı çalışmalara destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Elmas, "Burası bizim güneş ve diğer enerji araçlarının yapıldığı, öğrencilerimizin kullandığı bir mekandı. Yangın tüpü varmış ama herhalde yetersiz kalmış. İncelemelerden sonra belki daha ayrıntılı bilgi veririz" ifadesini kullandı.

  "Bu, bizim için kısa sürede eskiye dönecek durum" diyen Elmas, "Öğrencilere bir şey olmaması sevindirici bir durum. Diğer kısımları biz telafi eder, yaparız. Öğrencilerimiz çok zekidir, bu araçların yenisini hemen yaparlar. Bunları zaten sürekli yeniliyorlar. Bu konuda sorun olmaz" şeklinde konuştu.


  Görüş Bildir