Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
488.059
-0.46%
-2ºC
İstanbul
Bulutlu -2 C

  Salih Mirzabeyoğlu'nun konferansına yoğun ilgi İZLE

  Kamuoyunda Salih Mirzabeyoğlu olarak tanınan ve 22 Temmuz'da tahliye edilen Salih İzzet Erdiş, cezaevinde geçirdiği 16 yılın ardından ilk kez konferans verdi.
  • 30.11.2014 - 11:03
  Salih Mirzabeyoğlu'nun konferansına yoğun ilgi İZLE

  Salih Mirzabeyoğlu nun konferansına yoğun ilgi İZLE #1

  Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansa, yoğun ilgi gösteren Erdiş’in sevenleri, merdivenler dahil olmak üzere salonu hınca hınç doldurdu. Bazı vatandaşlar konferansı ayakta dinlemek zorunda kalırken, salona giremeyen çok sayıda kişi ise Erdiş’i salon dışına kurulan ekranlardan izleme imkanı buldu.

  SİNEVİZYON GÖSTERİSİYLE BAŞLADI

  ’Herkes için Adalet Platformu’ ve ’Yeni Devir Hukukçular Derneği’ tarafından düzenlenen konferans öncesinde, salona asılan Erdiş ve Necip Fazıl Kısakürek’in resimleri ile ’İstikbal islamındır’ yazılı pankartlar dikkat çekti. Konferans, bir saat gecikmeli olarak 18.30 sıralarında Salih izzet Erdiş’in yaşam hikayesinin anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi ile başladı.

  Salih Mirzabeyoğlu'nun konferansına yoğun ilgi İZLE

  SLOGANLAR ATILDI

  Erdiş, isminin anons edilmesiyle birlikte salondakilerin alkışları ve ’Yaşasın kumandan Mirzabeyoğlu’, ’Kumandan nerede biz oradayız’ sloganları eşliğinde sahneye geldi. Erdiş, kendisini uzun süre ayakta alkışlayan salondakilere elini sallayarak karşılık verdi.

  Salih Mirzabeyoğlu nun konferansına yoğun ilgi İZLE #2

  "15 SENE ÇEŞİTLİ YAŞADIĞIMIZ ŞEYLER OLDU"

  Erdiş, konuşmasına konferansa gösterilen yoğun ilgiden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Sevenleriyle uzun bir aradan sonra ilk kez gerçekleşen buluşma nedeniyle heyecanlı olduğunu ifade eden Erdiş, "Dostlar, sevenler, tanışıklar, merak edip gelenler, elbette sevmeyenler de bu buluşmada olabilir. Ancak herkes kendi rızasıyla burada bulunuyor ki, bu da buluşmayı asgari müşterek olarak kabul etmemizi sağlıyor. Bizim tam 15 sene çeşitli yaşadığımız şeyler oldu" diye konuştu.

  KONFERANSTA 3 SAAT KONUŞTU

  Türkiye’nin yakın tarihinde meydana gelen olaylara değinen Erdiş, konuşmasında adalet, demokrasi, islam, sosyalizm, felsefe bilim ve teknoloji gibi kavramlar üzerinde durdu. Erdiş’in, konferansta yaptığı konuşma yaklaşık 3 saat sürdü. Konuşmanın sonunda ise görevliler, salondakilerin Erdiş’in yanına yaklaşmaması için el ele tutuşarak bir koridor oluşturdu.

  Salih Mirzabeyoğlu nun konferansına yoğun ilgi İZLE #3

  22 TEMMUZ’DA TAHLİYE EDİLDİ

  Kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan ve İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C) örgütünün lideri olarak yargılandığı davada "Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Salih İzzet Erdiş’in, yeniden yargılanma talebi mahkeme tarafından kabule değer görüldüğü için hakkında tahliye kararı çıktı. Mirzabeyoğlu, 22 Temmuz’da Bolu F Tipi Cezaevi’nden tahliye edildi.


  Görüş Bildir