Euro
15.3676
0.22%
Dolar
13.4542
0.12%
Altın
787.3740
0.16%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
576.386
-0.89%
7ºC
İstanbul
Hafif yağmur 7 C

  Samsun'da bayram çatışma havasında geçiyor

  Bayramın gelişini ateş ederek kutlayan vatandaşlar tehlike saçtı.
  • 19.08.2012 - 13:29
  Samsun'da bayram çatışma havasında geçiyor

  Samsun da bayram çatışma havasında geçiyor #1

  Samsun'da şehir merkezinde Bayram namazı sonrasında bazı vatandaşlar Ramazan Bayramı'nın gelişini sokaklarda silahlarını ateşleyerek kutladı.Peş peşe silah seslerini duyan bazı vatandaşlar evlerinin balkonlarına çıkarak ne olduğun anlamaya çalıştı. Yankılanan silah sesleri çatışmayı aratmadı.

  Bayram öncesinde İl emniyet Müdürlüğ ve Müftülük tarafından yapılan bütün uyarılara rağmen şehir merkezinde yine silah sesleri yankılandı.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ve İl müftülüğü tarafından bayram öncesinde ve bayram namazı sırasında şyapılan bütün uyarılara rağmen İlkadım İlçesi'nde bayram namazından çıkan bazı vatandaş silahlarıyla eteş etti.

  ÖZEL EKİP SİLAH KULLANANLARI TESPİT EDECEK

  Silahli bayram kutlaması yaklaşık yarım saat sürdü. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma kapsamında bayram magandalarını engellemek için yaklaşık 100 polis görevlendirilmişti. İl Müftüsü Yrd.Doç.Dr. Hayrettin Öztürk, vatandaşların bayramı silahlarını ateş ederek kutlamasının yanlış olduğunu belirterek maganda kurşunu nedeniyle ölen insanlarımız oluyor. bir insanı öldürmek bütün insanları öldürmek gibidir. Lütfen bayramda silahlarını kullanmasınlar diyerek vatandaşları bayram öncesinde uyarmıştı. Samsun Emniyet Müdürlüğü ise her mahalleye bir polis koyacaklarını belirterek, bayramın ilk günü 100 kişilik özel bir ekibin silah kullanları tespit etmeye çalışacağını açıklamıştı.


  Görüş Bildir