Euro
15.3518
0.11%
Dolar
13.4697
0.24%
Altın
786.0560
-0.01%
Borsa
2,080.32
-0.26%
Bitcoin
573.034
-1.03%
4ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 4 C

  Şanlıurfa'da Bediüzzaman mevlidi

  Bediüzzaman Said Nursi, vefatının yıl dönümününde Şanlıurfa'da okutulan mevlitle anıldı.
  • 14.08.2012 - 10:02
  Şanlıurfa'da Bediüzzaman mevlidi

  Şanlıurfa da Bediüzzaman mevlidi #1

  Said Nursi'nin Şanlıurfa 'da vefatından bu yana ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen mevlit, Balıklıgöl Yerleşkesi'ndeki Dergah Camisi'nde okutuldu. Etkinlik nedeniyle çeşitli il ve ilçelerden çok sayıda vatandaş da erken saatlerden itibaren yerleşkeye geldi. Teravih namazı sonrası okunan mevlit esnasında bazı vatandaşların zaman zaman duygulandığı görüldü.

  Mevlidin ardından vatandaşlar, Dergah Camisi'nin yanında bulunan ve Said Nursi 'nin vefatında toprağa verildiği ancak daha sonra cenazesinin buradan alındığı belirtilen kabrini ziyaret ederek, dua etti.

  Şanlıurfa da Bediüzzaman mevlidi #2

  Programa katılan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök , AA muhabirine yaptığı açıklamada, benzer programlara eskiden bürokratların fazla katılamadığını belirterek, ''Bu ortamların ileri demokrasilerin bir kazanımı olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum. Şanlıurfa'da bu gecelerin olmuş olması bizim için önemli'' dedi.

   

   

  Şanlıurfa da Bediüzzaman mevlidi #3BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan da geleneksel anma gecesine katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirip, ''Keşke Bediüzzaman'ın yaşadığı dönemde öğretileri uygulansaydı da bu kadar büyük acılar yaşamasaydık. Bugün de onun tespit ve öğretileri bizi aydınlatıyor. İslam ümmetinin Kürt'ü, Türk'ü ve Arap'ı ile yeniden birlik oluşturması, sorunlarını çözmesi gerekiyor'' diye konuştu.


  Görüş Bildir