Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
417.800
2.10%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C
  Artvin sonbaharda büyülüyor

  Artvin sonbaharda büyülüyor

  Artvin'de oluşan sonbahar renkleri sadece fotoğrafçıları değil, aynı zamanda yerli turistleri de kendine hayran bırakıyor.
  • İHA
  • 28.10.2019 - 11:48
  • Güncelleme : 28.10.2019 - 11:48

  Türkiye'nin kuzeydoğu sınırında bulunan Artvin, sonbaharda oluşan renk cümbüşüyle dikkat çekiyor.

  YAĞLI BOYA TABLOLARINI ANDIRIYOR

  Bozulmamış doğası, gölleri, şelaleleri, yaşlı ormanları, yaylaları, zengin bitki örtüsü ve yaban hayatı çeşitliliğiyle doğa tutkunlarına dört mevsim farklı güzellikler sunan Artvin, sonbaharda bitki örtüsünün sarı, yeşil, kırmızı, turuncu ve kahverenginin tonlarıyla adeta yağlı boya tabloları andırıyor.

  FOTO SAFARİ TUTUKUNLARININ UĞRAK YERİ

  Vadilerde bitki örtüsündeki renk cümbüşü sonbaharın tüm izlerini yansıtırken, dağların eteklerindeki şelale ve göller ise tüm ihtişamıyla şehirden uzaklaşıp huzurlu bir gün geçirmek isteyen foto safari tutkunlarına ev sahipliği yapıyor.

  Fotoğraf tutkunları, renk cümbüşünü görüntüleyebilmek için Artvin merkezde Genya Dağı ve Hatila Milli Parkı, Murgul'da Deliklikaya Şelalesi, Borçka'da Karagöl ve Camili Havzası, Şavşat'ta Karagöl, Yavuzköy ve Sahara Milli Parkı, Arhavi'de Kamilet Vadisi ve Mençuna Şelalesi, Ardanuç'ta Cehennem Deresi Kanyonu başta olmak kentin dört bir yanını adeta mesken tutuyor.

  Artvin sonbaharda büyülüyor #1

  "OTANTİK BİR TURİZM BÖLGESİ"

  Artvin Valisi Yılmaz Doruk, kentin doğası, florası, tarihi ve turistik yapısıyla adeta yeryüzü cenneti olduğunu söyledi.

  Artvin'in otantik bir turizm bölgesi olduğunu ifade eden Vali Doruk, "Artvin 3 bin 900 metreye kadar yükselen, birbiri ardına sıralanmış yüksek dağları, korunan alanları, balta girmemiş doğal ormanları, yüksek dağların doruklarında krater gölleri, Karagölleri, yeşil yaylaları, fauna ve flora zenginliği, tarihi kilise, kale ve kemer köprüleri, geleneksel mimarisi ve festivalleri ile çeşitli turizm değerlerini içinde barındıran otantik bir turizm bölgesidir." dedi.

  Fotoğraf tutkunları sonbaharda sakin şehir Şavşat’a akın ediyor VİDEO

  Artvin sonbaharda büyülüyor #2

  "ARTVİN ALTERNATİF TURİZMDE ALTERNATİFSİZ BİR İL"

  Doruk, her mevsim ziyaretçilerine farklı güzellikler sunan Artvin'in, alternatif turizmde alternatifsiz bir il olduğunu vurgulayarak, bölgede geleneksel kitle turizminden ziyade alternatif turizmin ön plana çıkarılması gerektiğini aktardı.

  Vali Doruk, "Sonbaharda doğadaki yağlı boya tablolarını andıran renk cümbüşü insanı büyülüyor. Bu güzelliği görüntülemek isteyen binlerce yerli ve yabancı turist ilimize geliyor." dedi.

  Artvin sonbaharda büyülüyor #3

  "ARTVİN DÜNYAYA TANITILIYOR"

  Artvin'in doğayla bütünleşmek ve kültür zenginliğini yansıtan insanlarla tanışmak isteyenlerin aradığı şehir olduğunu söyleyen Doruk, "Yazın yeşilin, sonbaharda ise sarı, kırmızı ve kahverenginin ağırlıklı olduğu renklerin binbir tonunu barındıran Artvin, her mevsim ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. İlimizin bu güzelliklerini, fotoğraf meraklıları ve doğaseverler çektikleri fotoğraflarla dünyaya tanıtıyor. Sonbaharın güzelliklerini görüntülemek isteyen herkesi ilimize davet ediyoruz." diye konuştu.

  Artvin sonbaharda büyülüyor #4

  Artvin sonbaharda büyülüyor #5

  Artvin sonbaharda büyülüyor #6

  Artvin sonbaharda büyülüyor #7

  Artvin sonbaharda büyülüyor #8

  Artvin sonbaharda büyülüyor #9

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir