Şehidin kışladaki odası kütüphane oldu
AA

Yaklaşık 6 ay önce Siirt-Pervari karayolunda teröristlerin yol kenarına yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen 8 askerden Uzman Çavuş Akın'ın Şirvan İlçe Jandarma Komutanlığındaki odası, "Şehit Barış Akın Kütüphanesi" olarak düzenlendi.

Şehidin kışladaki odası kütüphane oldu

AMAÇ ŞEHİTLERİN HATIRALARINI YAŞATMAK

Şirvan Kaymakamı Veysel Yüksel, yaptığı açıklamada, hain saldırıda şehit düşen 8 askerin vatandaşlarca çok sevildiğini belirterek, şehitlerin hatıralarını yaşatmak amacıyla çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Akın'ın kaldığı odanın askerlerin girişimleriyle kütüphaneye dönüştürüldüğünü ifade eden Yüksel, şunları dile getirdi: "Bu kütüphaneyi öncelikle askerlerimizin kendilerini geliştirebilmesi adına önemli buluyoruz. Biz de kaymakamlık olarak bazı ihtiyaçlarını gidermek için destek sunduk. Şehit askerlerimiz ilçede çok seviliyordu. Aralarında muhtarlarımızın da yer aldığı çok sayıda vatandaş, şehitlerin memleketlerine giderek, yakınlarına başsağlığı ziyaretinde bulundu. Şehitlerimizin aileleri arayarak, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. İnşallah bölgemizde kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin gelişmesi... Bunlar da birer tohum olur."

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)