Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
515.391
1.34%
4ºC
İstanbul
Çok bulutlu 4 C

  Şehit Beyazıt Çeken'in amcası: Vatanı böldürmeyeceğiz

  İstanbul’da terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Beyazıt Çeken'in cenaze töreni öncesi konuşan amcası "Vatanı böldürmeyeceğiz" dedi.
  • İHA
  • 11.08.2015 - 13:07
  Şehit Beyazıt Çeken'in amcası: Vatanı böldürmeyeceğiz

  Sultanbeyli’deki Fatih Polis Merkezi’ne önceki gece bomba yüklü araçla düzenlenen saldırının ardından olay yerine gelen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken, inceleme yaptığı esnada terör örgütü PKK tarafından açılan ateş sonucu şehit düştü.

  Şehit Beyazıt Çeken in amcası: Vatanı böldürmeyeceğiz #1

  "BU KARDEŞLİĞİ BOZAMAYACAKLAR"

  Şehidin memleketi Konya’da Beyhekim Devlet Hastanesi’nde düzenlenecek olan tören öncesi konuşan amca Mahmut Çeken, Türk-Kürt kardeşliğine vurgu yaparak, vatanı bölmek isteyenlerin amaçlarına ulaşamayacaklarını söyledi. Çeken, “Şuradaki insanların yarısı Kürt yarısı Türk. Hepimiz Kürt, Türk olarak birbirimize kaynaşmışız. Bu vatana hainlik yapmak isteyenler, bu vatana bölücülük yapmak isteyenler bu kardeşliği kesinlikle bozamayacaklar. Şehidin annesi Kürt, babası Türk’tür. Biz birbirimize kenetlenmiş insanlarız.

  "BU OYUN, BU PLAN TUTMAYACAK"

  Bunların özellikle Cihanbeyli’yi seçmesi Kürt-Türk kardeşliğine sıkılan bir kurşun olarak görüyorum. Ama oyun, bu plan tutmayacak. Bu insanlar birbirine düşmeyecek. Bu insanlar kardeşler, kardeşlikleri devam edecek. Hepimiz hısım, akrabayız. Kürt’ü ile, Türk’ü ile biz kardeş olmuşuz, iç içe geçmişiz. Buna hainlik yapmak isteyenler bundan çıkar sağlamak isteyenler bu başarıyı sağlayamayacaklar. Bu vatan toprakları sağ olduğu müddetçe, şehit vermeye devam edeceğiz. Şehitler de bizim, bu vatan da bizim. Bu vatanda ne kadar kan aktıysa, ne kadar can gittiyse bu vatan için gitmiştir. Asla ve asla vazgeçmeyeceğiz. Vatanımızı böldürmeyeceğiz. Milletimizin birlik ve beraberliğini bozmayacağız. Kürdü, Türkü ile, Alevisiyle, Sünnisiyle, Çerkeziyle hepimiz kardeşiz. Bunu herkes böyle bilsin” diye konuştu.


  Görüş Bildir