Petrol
86.62
-1.62%
Euro
17.9615
-0.32%
Dolar
18.5432
0.14%
Altın
979.39
-0.82%
Borsa
3205
0.00%
Bitcoin
362.305
3.55%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Şehit Erol Olçok’un adı mezun olduğu okula verildi

  FETÖ darbe girişimi sırasında şehit olan ünlü reklamcı Erol Olçok’un adı, mezun olduğu Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne verildi.
  • İHA
  • 02.09.2016 - 17:14
  Şehit Erol Olçok’un adı mezun olduğu okula verildi

  erol

  AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’nun öncülüğünde Çorum Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından FETÖ’nün darbe girişimi sırasında şehit edilen asker, polis ve sivil kahramanların isimlerinin Çorum’da okullara verilmesi için çalışma başlatıldı.

  Yapılan çalışmalar sonunca 15 Temmuz’da şehit olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yakın arkadaşı olan ve aynı zamanda AK Parti’nin reklam çalışmalarını yürüten ünlü reklamcı Erol Olçok ve oğlu Tayyip Abdullah Olçok ile Ali Karslı, Akif Kapaklı, Ali Alıtkan, Mustafa Karasakal, Emin Güner, Osman Arslan, Mustafa Avcu, Mehmet Kocakaya, Yakup Kozan, Mustafa Solak’ın adları mezun oldukları veya doğdukları yerlerdeki okullara verildi.

  TABELA ASILDI

  Bu kapsamda Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ismi 1982 yılından bu okuldan mezun olan Olçok’un adı verilerek Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirildi. Okulun yeni tabelaları asılırken, okulun duvarlarında Olçok’un fotoğrafının bulunduğu tabelalar asıldı.

  “ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ YAŞATILACAK”

  15 Temmuz şehitlerinin anılarına sahip çıkmanın bir vefa borcu olduğunu dile getiren AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Erol Olçok’un isminin Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne verilmesinin son derece anlamlı olduğunu söyledi. Sadece Erol Olçok’un değil oğlu Tayyip Abdullah Olçok ile diğer 10 şehidin isminin de merkez ve ilçelerdeki okullara verildiğini açıklayan Milletvekili Salim Uslu, “Valimize, Milli Eğitim Müdürümüze ve bu konudaki karar vericilere çok teşekkür ediyorum. Amaç, burada şehitlerimizin isimlerini yaşatmaktı. Dünya var oldukça yaşayacak olan bu eğitim kurumlarından mezun olanların hayır duasından şehitlerimiz de istifade edecektir” dedi.

  “15 TEMMUZ KAHRAMANLARI TÜRK TARİHİNİN EN ÖNEMLİ KAHRAMANLARI ARASINA GİRMİŞLERDİR”

  Vali Necmeddin Kılıç da, tüm toplumlarda rol modellere ihtiyaç olduğunu belirterek, yeni yetişen nesillerin önlerindeki kahramanları izlediklerini ve onlar gibi olmaya çalıştıklarını söyledi.

  15 Temmuz kahramanlarının Türk tarihinin en önemli kahramanları arasına girdiklerini dile getiren Vali Kılıç, “Ağır silahlara karşı yumruklarıyla, çıplak elleriyle mücadele eden bir başka toplum yoktur. Bizim bu şehitlerimizdeki vatan sevgisi, devletin bekasına, milletin mutluluğuna olan inancı ve bu uğurda can vererek yaptıkları fedakarlığı yeni nesiller öğrensin istedik” diye konuştu.

  Darbe girişiminde hayatını kaybeden ve Çorum nüfusuna kayıtlı tüm şehitlerin isimlerini özellikle mezun oldukları veya doğdukları yerlerdeki okullara verdiklerini kaydeden Vali Kılıç, “İstedik ki yeni nesiller onları tanısınlar. Onların mücadelesini bilsinler. Kendilerine bırakılan imkanların hangi şartlar altında bırakıldığını bilsinler. Ve kendilerine bırakılan imkanlara sıkı sıkıya sahip olsunlar istedik. Yeni nesillerden Erol Olçok’lar, Abdullah Tayyip Olçok’lar ve diğer kardeşlerimizden yetişir. Tüm yetişen nesillerimizin her birisi birer 15 Temmuz kahramanı olurlar diye umut ediyorum” ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir