Petrol
84.2
0.59%
Euro
19.3144
-0.48%
Dolar
18.6202
-0.07%
Altın
1.043
-0.76%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
308.099
-2.09%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  Siirt'te maden ocağında göçük

  Siirt'te maden ocağında göçük

  Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı maden köyünde bulunan bakır madeninde meydana gelen göçükte 16 işçi toprak altında kaldı.
  • DHA
  • 17.11.2016 - 21:10

  Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde bulunan ve özel bir firma tarafından işletilen bakır madeni sahasında bugün saat 20.30 sıralarında heyelan meydana geldi.

  8 KAMYON, 16 İŞÇİ TOPRAK ALTINDA KALDI

  3 vardiya halinde 15’er kişilik ekipler halinde çalışmaların sürdürüldüğü ocakta yamaçtan kopan binlerce ton toprak ve kaya parçası maden sahasına aktı.

  SİİRT'TE MADEN FACİASI

  Olay sırasında 8 kamyon ve 3 iş makinesiyle 16 işçi göçük altında kaldı.

  4 İŞÇİNİN CENAZESİNE ULAŞILDI

  Göçük altında kalan 16 işçiden 4'ünün cenazesine ulaşıldı.

  Siirt te maden ocağında göçük #1

  Siirt te maden ocağında göçük #2

  VALİLİKTEN AÇIKLAMA

  Göçük altında kalan işçilerin kurtarılması için çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtilen açıklamada şöyle denildi: "İlimize bağlı Şirvan ilçesi Maden köyünde bulunan Bakır madenlerinde meydana gelen heyelan nedeniyle göçük meydana gelmiştir. Valilik bünyesinde kriz Merkezi faaliyete geçirilmiştir. Devam eden arama-kurtarma çalışmalarında göçük altından (4) işçinin cenazesine ulaşılmış olup, bölge illerden takviye arama-kurtarma ekipleri talep edilmiştir. Bölgede arama ve kurtarma çalışmaları, AFAD, Jandarma ve kurtarma ekiplerimizin desteği ile aralıksız devam etmektedir."

  Siirt'te maden ocağında göçük-VİDEO

  KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

  Bakanlıktan konuya ilişkin yapılan açıklamada, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez başkanlığında kriz masası oluşturulduğu belirtildi.

  Göçük hakkında Siirt Valiliği ve AFAD ekiplerinden bilgi alındığı aktarılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Pakistan ve Özbekistan seyahatine eşlik eden Bakan Berat Albayrak'ın, kriz masası ile sürekli iletişim halinde olduğu ve çalışmaları anlık takip ettiği duyuruldu.

  Bakır maden ocağında endişeli bekleyiş VİDEO

  Siirt te maden ocağında göçük #3

  Siirt te maden ocağında göçük #4

  Siirt te maden ocağında göçük #5

  BAŞBAKAN YILDIRIM BİLGİ ALDI

  Başbakan Binali Yıldırım, Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde heyelan sonrası meydana gelen göçüğe ilişkin ilgili bakanlardan bilgi aldı.

  Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Yıldırım, heyelan sonrası meydana gelen göçüğün ardından ilgili bakanlarla telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

  Siirt te maden ocağında göçük #6

  Ayrıntılar gelecek..


  Görüş Bildir