Soma'da şehit olan madencinin oğlu hayatını kaybetti

a

Evinde kurulan özel bir odada 2 yıldır solumun cihazına bağlı olarak yaşayan Enes Baygül, bugün sabaha karşı soluk borusuna mama kaçması sonucu nefes alamadı. Durumu fark eden 20 yaşındaki anna Zemine Baygül, yakınlarının yardımıyla Enes'i Soma Devlet Hastanesi'ne götürdü.

Burada yapılan müdahalelere rağmen küçük Enes yaşamını yitirdi. Maden faciasında kaybettiği eşi Hayrullah Baygül'ün ölümünün üzerinden bir yıl geçmeden bu kez oğlu Enes'i yitiren Zemine Baygül yasa boğuldu.

Soma'da şehit olan madencinin oğlu hayatını kaybetti

BALIKESİR'DE TOPRAĞA VERİLECEK

Özel tüketim malzemesi olarak görüldüğü için aldığı tıbbi malzemelerin parasını kendi cebinden karşılayan ve sık sık enfeksiyon kaptığı için hastanelerde güçlükle yer bulabildiği oğlunun yaşama tutunabilmesi için tüm imkansızlıklara rağmen çabalayan Zemine Baygül, oğlunun cenazesini teslim almak için morgun önünde beklerken gözyaşlarına boğuldu. Anne Baygül, yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Minik Enes'in teslim alınan cenazesinin, memleketleri olan Balıkesir'in Bigadiç ilçesine bağlı Dündarcık Mahallesi'nde toprağa verileceği belirtildi.