Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
347.979
1.22%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Soma'da şehit olan madencinin oğlu hayatını kaybetti

  Soma'daki maden faciasında şehit olan Hayrullah Baygül'ün, solunum cihazına bağlı yaşayan oğlu Enes, yaşam savaşını bu sabah kaybetti.
  • 04.05.2015 - 17:06
  Soma'da şehit olan madencinin oğlu hayatını kaybetti

  Soma da şehit olan madencinin oğlu hayatını kaybetti #1

  Evinde kurulan özel bir odada 2 yıldır solumun cihazına bağlı olarak yaşayan Enes Baygül, bugün sabaha karşı soluk borusuna mama kaçması sonucu nefes alamadı. Durumu fark eden 20 yaşındaki anna Zemine Baygül, yakınlarının yardımıyla Enes'i Soma Devlet Hastanesi'ne götürdü.

  Burada yapılan müdahalelere rağmen küçük Enes yaşamını yitirdi. Maden faciasında kaybettiği eşi Hayrullah Baygül'ün ölümünün üzerinden bir yıl geçmeden bu kez oğlu Enes'i yitiren Zemine Baygül yasa boğuldu.

  Soma da şehit olan madencinin oğlu hayatını kaybetti #2

  BALIKESİR'DE TOPRAĞA VERİLECEK

  Özel tüketim malzemesi olarak görüldüğü için aldığı tıbbi malzemelerin parasını kendi cebinden karşılayan ve sık sık enfeksiyon kaptığı için hastanelerde güçlükle yer bulabildiği oğlunun yaşama tutunabilmesi için tüm imkansızlıklara rağmen çabalayan Zemine Baygül, oğlunun cenazesini teslim almak için morgun önünde beklerken gözyaşlarına boğuldu. Anne Baygül, yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Minik Enes'in teslim alınan cenazesinin, memleketleri olan Balıkesir'in Bigadiç ilçesine bağlı Dündarcık Mahallesi'nde toprağa verileceği belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir