Euro
15.3173
0.48%
Dolar
13.4822
0.43%
Altın
797.6530
0.24%
Borsa
2,039.20
-0.14%
Bitcoin
567.571
-0.51%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Su kuyusuna düşen ayı merdivenle kurtarıldı

  Beypazarı'nda üzüm bağlarının bulunduğu bölgede su kuyusuna düşen ayı, merdivenle kurtarıldı.
  • AA
  • 15.06.2015 - 15:44
  Su kuyusuna düşen ayı merdivenle kurtarıldı

  AYI

  Edinilen bilgiye göre; Macunköy sakinleri, üzüm bağlarının bulunduğu bölgede sabah saatlerinde yaprak topladıkları sırada, kuyudan inleme sesi ve gürültü duydu. Kuyunun başına geldiklerinde suyun içinde ayıyı gören köylüler, durumu muhtara bildirdi.

  MERDİVENİN YARISINA KADAR TIRMANDI

  Muhtarın araması üzerine olay yerine gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar Beypazarı Şefliği ekipleri, önce açlıktan dolayı güçsüz kalan ayıya yiyecek bıraktı. Verilen yiyecekleri yiyen ayı için kuyuya merdiven indirildi.

  Ancak gürültüden ve kuyunun etrafındakilerden ürken ayı, önce tırmanmak istemedi. Ekiplerin ayıyı merdivene yönlendirmeye çalışması da sonuç vermedi. Bir ara merdivenin yarısına kadar tırmanan ayı, insanlardan ürkünce kuyudan çıkmaktan vazgeçti.

  Su kuyusuna düşen ayı merdivenle kurtarıldı #2

  2 SAAT SONRA DIŞARI ÇIKTI

  Yaklaşık 2 saatlik beklemeden sonra ekipler, kuyunun etrafını boşaltmaya karar verdi. Kuyu çevresindekilerin uzaklaşmalarının ardından ayı, merdivenden tırmanarak dışarıya çıktı. Ayı, daha sonra hızla koşarak gözden kayboldu.

  Köylülerden Havva Açıkgöz, ayıyı torununun görerek kendisine haber verdiğini, kaç gündür kuyuda olduğunu bilmediklerini anlattı. Kuyudakinin önce tilki olduğunu zannettiklerini ancak ayı olduğunu görünce muhtara bildirdiklerini ifade eden Açıkgöz, daha sonra yetkililerin gelip ayıyı kurtardıklarını söyledi.

  Su kuyusuna düşen ayı merdivenle kurtarıldı #3


  Görüş Bildir