Süper Loto'da büyük ikramiye Sivas'a çıktı

Ü

Süper Loto'da 9 haftadır devreden 11 Şubat tarihli çekiliş sonuçları dün gece açıklandı. Milli Piyango İdaresi tarafından Kahramanmaraş ve Sivas'tan oynanan iki kuponun talihlilerine 12 milyon çıktığı belirtildi. Kuponlardan birisinin Sivas'ın 15 bin nüfuslu Zara ilçesinde oynandığı ortaya çıktı. Kuponun Zara'da bulunan tek Sayısal Loto bayiinde oynandığı ve geçtiğimiz hafta burada yaklaşık 4 bin kupon oynandığı belirtildi.

"İÇİMDE ZARA'YA ÇIKACAKMIŞ GİBİ BİR DUYGU VARDI"

İlçenin tek Sayısal Loto bayi işletmecisi Yusuf Ziya Kurt, "1999 yılında ilçemizde bir Sayısal Loto bayi eksikliğini görmüştüm. O dönemde müracaat ederek Zara’ya tek Sayısal Loto bayiliğini aldık. O günden bugüne kadar ilçemizin küçük olması nedeniyle tek bayi olarak hizmet vermekteyiz. Bugüne kadar sadece 5 yıl önce On Numara’da büyük ikramiye ilçemizde bizim bayimiz tarafından oynatılmıştı. Dünkü ikramiyenin 24 milyona çıkması hepimizi heyecanlandırmıştır. Ben de dün İstanbul’daydım. Uçağa binerken de sanki içimden sanki bu sefer Zara’ya çıkacakmış gibi bir duygu vardı. Bir telefon görüşmesinde de Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nda arkadaşlarımız da vardı yanımda bunu dile getirmiştim. Dedim bu sefer Zara’ya çıkacak demiştim. Zannediyorum 12 milyon liralık bir rakam Sivas tarihinin değil belki Anadolu tarihinin en büyük ikramiyesi olarak isabet etti" dedi.

"BAYİ OLARAK BİR BEKLENTİMİZ YOK"

İkramiyenin çıktığı bayi olarak bir beklentilerinin olmadığını belirten Kurt, "Ben çıkan vatandaşımıza hayırlı olsun diliyorum. Bu Milli Piyango ikramiyelerinde olumsuz hikayeler duymaktayız. Rakamın yüksek çıkmasından sonra belki insanlar bunun ağırlığını kaldıramamakta ve olumsuzluklar da yaşamakta. Umarım vatandaşımız böyle bir şeye maruz kalmaz. Herhangi bir bayi olarak beklentimiz yoktur. Hayırlı, uğurlu olsun kendisine güle güle harcamayı nasip etsin. Ancak bir tavsiyem var biz Zaralılar olarak eğitim ve öğretime önem veren bir ilçeyiz. Hem Türkiye genelinde hem Sivas özelinde bilinen bir değerdir. Üniversiteyi kazanan öğrencilerimize uzun soluklu burs sağlarsa seviniriz" diye konuştu.