Euro
15.2446
1.2%
Dolar
13.436
0.97%
Altın
767.03
0.75%
Borsa
1.857
2.64%
Bitcoin
774.750
2.13%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C

  Suriyeli ikizlerinin adları: Türkiye ve Suriye

  Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Neddef ailesi, 8 yıl önce dünyaya gelen ikiz kızlarına 'Türkiye' ve 'Suriye' ismini verdi.
  • DHA
  • 24.09.2020 - 15:52
  Suriyeli ikizlerinin adları: Türkiye ve Suriye

   

  Suriye'nin Halep kentinde yaşayan bir çocuk sahibi Abdulsettar ve Fatma Neddef çifti, 2012 yılı başında ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Kilis'e geldi.

  Kampa yerleştirilen Neddef çiftinin 2012 yılı Kasım ayında ikiz kızları dünyaya geldi.

  ÜLKE İSMİ VERDİLER

  Uzun süre çocuklarına ne isim koyacaklarını düşünen Neddef çifti, sonunda ikizlerine kendilerine kucak açtığı ve çok sevdikleri için 'Türkiye' ile özlem duydukları toprakları 'Suriye' ismini vermeyi kararlaştırdı.

  Suriyeli ikizlerinin adları: Türkiye ve Suriye #1

  Kilis'teki kamptan 2 yıl önce ayrılarak Adıyaman'a gelen Neddef çifti, 3 çocukları ile Sıratut Mahallesinde yaşamaya başladı.

  "SURİYE VE TÜRKİYE'Yİ ÇOK SEVİYORUZ"

  Adlarını duyanları şaşırtan ikiz kızların inşaatlarda boyacılık yaparak geçimini sağlayan babası Abdulsettar Neddef, hem Suriye hem de Türkiye'yi çok sevdiğini söyledi.

  Çocuklarına da doğumlarının ardından iki ülkenin ismini koyduğunu anlatan Neddef, "Eşimle çok düşündük ve sonunda ülkemiz Suriye ile bize kucak açıp çok sevdiğimiz yeni ülkemiz Türkiye koymaya karar verdik. Görenler ve duyanlar şaşırıyor ama biz alıştık ve kızlarımızı da isimlerini de çok seviyoruz" dedi.

  Suriyeli ikizlerinin adları: Türkiye ve Suriye #2

  "TEK HAYALİMİZ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I GÖRMEK"

  İkizlerin annesi Fatma Neddef ise Türkiye'de doğum yaptıktan sonra çocuklarına özlem duyduğu Suriye ile kendilerine kucak açan Türkiye ismini koyduğunu belirterek, "Suriye benim vatanım olduğu kadar Türkiye’de bizim vatanımız. Çocuklarımıza bunun için Türkiye ve Suriye isimlerini verdik. Duyanlar çok şaşırıyor ve seviniyor. Tek hayalimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı görmek." dedi.

  Suriyeli ikizlerinin adları: Türkiye ve Suriye #3

  Suriyeli ikizlerinin adları: Türkiye ve Suriye #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir