Tacizcisinin peşinden 2 kilometre koştu

Tacizcisinin peşinden 2 kilometre koştu

İstanbul'da, avukat Hicran Akkaya Şenol, sabah koşusu yaptığı sırada kendisini taciz eden genci, 2 kilometre kovalayıp yakalattı. Şenol, "Yapılanın yanına kâr kalmaması için kovalayıp yakalattım" dedi.

"SAPIK VAR YAKALAYIN"

İstanbul Şişli'de, sabah sporu yapan avukat bir gencin tacizine uğradı. Olay, İstanbul Şişli'de Piyalepaşa Bulvarı'nda dün saat 09.25 sıralarında avukat Hicran Akkaya Şenol spor için kaldırımda koşarken yanından geçtiği 25 yaşındaki M.Ç.'nin elle tacizine uğradı. M.Ç.'ye tepki gösteren Şenol, M.Ç.'nin kaçması üzerine "Sapık var yakalayın" diye bağırdı. Avukatın çığlığı üzerine M.Ç. görgü tanıkları ve kendisi tarafından takip edildi. Yirmi dakika boyunca yaklaşık iki kilometrelik kovalamaca yaşandı. Şenol, M.Ç.'nin peşinden koşarken, polisi arayıp kaçış noktasını bildirdi. Yolda rastladığı inşaat çalışanlarından yardım istedi. Sonuçta da polis, M.Ç.'yi Okmeydanı'na doğru kaçarken yakaladı. Şenol'u taciz ettiği iddiasıyla Feriköy Polis Merkezi'ne getirilen M.Ç. sorgusunda işsiz olduğunu ve taciz gibi bir eylemde bulunmadığını sadece laf attığını söyledi. Taciz gerekçesiyle gözaltına alınan M.Ç. ifadesinde ise "Ben öyle bir şey yapmadım" diyerek kendini savundu. Ancak M.Ç. Feriköy Polis Merkezi'ndeki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

VATANDAŞLAR DA YARDIM ETTİ

Yapılanın yanına kâr kalmaması için M.Ç.'yi kovalayıp yakalattığını belirten Şenol, "İşe gitmeden önce sabah sporuna çıktım. Koşarken bir şahıs eliyle kalçama dokunup sözlü tacizde bulundu. Yalnız olduğum için önce etrafıma baktım, çok korktum. Bağırıp kovalamaya başladım. Birkaç kişi bana katıldı. Şahıs, dikenli çalılıkların arasına daldı. Yakalanması için gayret sarf ettim. Okmeydanı yoluna çıktığında polisi aradım. İnşaatçılardan yardım istedim. Sonuçta da yakalattım. Birçok kadınımız tacize uğruyor. Ya utancından ya da rezil olmamak için sesini çıkarmıyor. Bu da tacizcileri ve sapıkları teşvik ediyor. Bu insan bir sonraki gün başka bir kadına tecavüz de edebilirdi" dedi.