Tatbikat için getirilen boğa gerçekten kaçtı

Tatbikat için getirilen boğa gerçekten kaçtı

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla belediyeler, kaçan kurbanlıkları yakalamak için önlem almaya başladı.

24 SAAT NÖBET TUTULUYOR

İlkadım Belediyesi, '153 Alo Boğa Kaçtı' hattını devreye sokarak, kaçan kurbanlıkları yakalamak için motorize ekip oluşturdu. Kurban pazarlarında 24 saat nöbet tutan motorize ekiplere, uyuşturucu iğne atabilen silahlar da dağıtıldı.

Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan motorize ekipler, Çatalarmut Kurbanlık Pazarı'nda kurbanlık kaçması durumunda neler yapılabileceğine ilişkin tatbikat yaptı. Tatbikatta, serbest bırakılan boğa, zabıta ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı.

TATBİKAT GEREĞİ BOĞA KAÇTI

'Alo Boğa Kaçtı' hattı ekipleri tatbikatta rol alacak boğayı hayli uysal olandan seçmişlerdi. Zaten boğayı bırakmaları ile yakalamaları da bir oldu.

Tatbikat için getirilen boğa gerçekten kaçtı

BOĞA GERÇEKTEN KAÇINCA..

Tatbikattan bir süre sonra vatandaşların kantara götürdüğü 700 kilo ağırlığındaki boğa, bir anda iplerinden kurtularak pazarın içine girdi. Kurban pazarında panik oluşturan boğa, bir süre pazar sakinlerini ve zabıtaları peşinde koşturdu. Devreye 'Alo Boğa Kaçtı' ekipleri girdi ama nafile... Boğanın 'rol' yapmaya niyeti yoktu ve herkese kök söktürdü.

Birkaç kez yakalanmasına rağmen boynuz darbesiyle zabıtaların elinden kurtulan boğa, sahibi Nihat Arslan'ın da sağ baş parmağının kırılmasına neden oldu. Yaklaşık 1 saat sonra sakinleşen boğa, yakalanarak pazardaki çadırına götürüldü.