TCDD'den İsrail'i destekleyen Starbucks'a ambargo
AA & Ensonhaber

İsrail, 7 Ekim'de Hamas'ın saldırılarını bahane ederek yaklaşık 3 haftadır Gazze'de sivilleri katlediyor.

Batılı devletin çoğu bu soykırıma sessiz kalırken, dünya kamuoyunda protestolar da susturulmaya çalışılıyor. Öyle ki, İsrail'i destekleyen bazı firmalar, çalışanlarına da bu konuda baskı yapıyor.

TCDD, Starbucks'a ambargo koydu

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları, İsrail'e destek verdiğini açıklayan Starbucks ürünlerinin YTH'den kaldırılması için tüm yüklenici firmalara talimat verdi.

İlgili kararı sosyal medya hesabından duyuran TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Yalçın, şu ifadelere yer verdi:

Ekim ayının ilk günlerinden itibaren uluslararası kamuoyunda infiale sebep olan, mazlum FİLİSTİNLİ kardeşlerimize yapılan soykırım ve işgalci israil’i eleştiren çalışanlarına yönelik mobing uygulayan bahse konu kahve üreticisi firma ile Şirketimizin herhangi bir sözleşmesi bulunmamaktadır.

Yüksek Hızlı Trenlerimizde kafeteryaların işletmeciliğini yapan yüklenici firmaya, bahse konu kahve üreticisi firmanın ürünlerinin yerine, alternatif ürünlerin yolcularımıza sunulması ile ilgili resmi bildirimde bulunulmuştur.

Necip Milletimiz her zaman zalimlere karşı mazlumların yanında yer almıştır. TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü olarak her zaman FİLİSTİNLİ kardeşlerimizin yanında olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.