Petrol
95.86
0.99%
Euro
18.3107
0.38%
Dolar
17.9553
0.24%
Altın
1.032
0.90%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
430.527
3.76%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  TEOG-1 Türkiye birincisi dershanesiz kazandı

  Temel Eğitime Geçiş Sınavı (TEOG-1) Türkiye birincisi olan Malatya 91 Bin Dev Öğrenci Ortaokulu öğrencisi Ilgınsu Akıncı, “Başarıyı düzenli ders çalışarak elde ettim” dedi.
  • 10.07.2014 - 14:21
  TEOG-1 Türkiye birincisi dershanesiz kazandı

  TEOG-1 Türkiye birincisi dershanesiz kazandı #1

  Temel Eğitime Geçiş Sınavı (TEOG-1) Türkiye birincisi Malatya'dan çıktı. 91 Bin Dev Öğrenci Ortaokulu öğrencisi olan Ilgınsu Akıncı, okul müdürü Adıgüzel Gökalp, annesi öğretmen Besime Akıncı ve sınıf öğretmeni Hasan Sakalıuzun ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı ziyaret etti.

  TÜM SORULARI DOĞRU BİLDİ

  Okul müdürü Adıgüzel Gökalp, öğrencileri Ilgınsu Akıncı’nın TEOG-1’de tüm soruları doğru cevaplayarak 700 tam puan aldığını, 1 öğrencilerinin ise 1 soruya yanlış cevap vererek Türkiye şampiyonluğunu kaçırdığını kaydetti.

  "DÜZENLİ OLARAK ÇALIŞTIM"

  Ilgınsu Akıncı da, “Öğretmenlerimin ders anlamında etkisi çok gazla. Okul müdürümüz her zaman desteğini bizden esirgemedi. Ailem her zaman destekçim oldu. Ben de düzenli çalışarak bu başarıyı yakaladım” dedi.

  "MALATYA FEN LİSESİNİ TERCİH ETMENİ İSTİYORUM"

  Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Ailenin ve öğretmenlerin desteğini alınca bizim başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Önemli olan öğrenci olarak bizim azmimizdir. Sizler azimli olduğunuz sürece öğretmenler her zaman sizlerin yanında olacaktır. Ailelerde her zaman sizin yanınızda olacaktır. Tercihte Malatya Fen Lisesi’ni tercih etmeni istiyorum. Malatya’dan mezun olan başarılı öğrencilerimiz Malatya’daki okulları tercih ettikleri takdirde Malatya’nın başarısı otomatikman yukarı çıkacaktır. Kızımız da hiçbir özel okula gitmeyecek” diye konuştu.

  "BİZİM İÇİN SÜRPRİZ OLMADI"

  Anne öğretmen Besime Akıncı ise, kızının böyle bir başarı getireceğini beklediklerini ve sürpriz olmadığını belirterek, “Böyle bir sonucu bekliyordum. Ilgınsu 1. sınıftan itibaren düzenli çalışan bir öğrenciydi. Bizim için sürpriz olmadı. Çünkü planlı çalışıyordu. Ilgınsu bunun hakkını gayet güzel bir şekilde verdi” dedi. Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Ilgınsu Akıncı’ya çeşitli hediyeler verdi. Ilgınsu Akıncı’nın babasının ise Arguvan İlçe Halk Eğitimi Müdürü olarak görev yaptığı öğrenildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir