Petrol
78.47
1.68%
Euro
19.6181
0.15%
Dolar
18.6435
0.06%
Altın
1.07
-0.01%
Borsa
4839
0.25%
Bitcoin
318.353
0.08%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Teoman Ayık: Beni yolda görenler elindeki sigarayı atıyor

  Sigara reklamından sonra fenomen olan Teoman Ayık, "Beni yolda görenler panikle elindeki sigarayı atıyor" dedi.
  • 28.06.2016 - 09:27
  Teoman Ayık: Beni yolda görenler elindeki sigarayı atıyor

  Sağlık Bakanlığı ve Yeşilay işbirliği ile tüm kanallarda "zorunlu yayın" olarak ekrana gelen filmde rol alan Ayık'ın hayatı oynadığı bu rol sonrası değişmiş. Kamu spotunda 4-5 yaşlarında bir kız çocuğunu muayene eden doktor, çocuğa "Sigarayı acilen bırakman gerek" diyor ve hemen ardından kızın annesiyle babasına bakıyor. Onlar da mahcup bir ifadeyle başlarını öne eğiyor. O sırada dış sesten şu cümleler duyuluyor: "Sigara, sadece sizin hayatınızı tehdit etmez. Tütün dumanına maruz kalan çocuklarda astım ve ağır solunum yolu hastalıkları görülme oranı, diğer çocuklara oranla çok daha yüksektir. Çocuklarınızın yanında sigara içilmesine asla izin vermeyin."

  Teoman Ayık: Beni yolda görenler elindeki sigarayı atıyor #1

  "BENİ YOLDA GÖRENLER SİGARAYI ATIYOR"

  Sigaranın zararlarını anlatan bu kamu spotu daha sonra birçok internet sitesinde yer alan forumlarda, komedi dizilerinde, bazı toplumsal olaylar hakkında yapılan capslerde esprili bir dille sıkça kullanıldı. Verdiği mesaj bakımından birçok kesimin dikkatini çeken bu filmde rol alan Ayık, "Hayatım boyunca bu kadar tanındığım başka bir rolde yer almadım. Yoldan geçenler beni görüp gerçek doktor sanıyor. Hatta bazıları ellerinde sigarayı beni gördükten sonra panikle yere atıyor" dedi.

  "HİÇ SİGARA KULLANMADIM"

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın rol sigara içmeyen bir oyuncuya verilsin talimatı olduğunu söyleyen Ayık "Ben hiç sigara kullanmadım. Ve kullanan kişilere tekrar söylüyorum. Sigarayı acilen bırakın" diye konuştu.


  Görüş Bildir