Teröristlerin camiye kurduğu tuzak imha edildi
İHA

2

Sur ilçesi Hasırlı ve Fatihpaşa Mahallesi arasında bulunan binalarda kıstırılan teröristlerin bulundukları alanların çevresine çok sayıda tuzak kurduğu belirtildi. Önceki gün 2 askerin şehit olduğu olayın da teröristler tarafından tuzaklanan EYP’nin patlamasının neden olduğu tespit edildi.

CAMİYE TUZAKLANMIŞ PATLAYICI İMHA EDİLDİ

Sıkışan teröristlerin bulundukları binaların etrafını patlayıcılarla tuzaklayarak yer değiştirdiğini belirleyen güvenlik kuvvetleri, teröristlerden temizlenen bina, sokak, cami ve evlerde büyük titizlikle aramalar yapılmaya başlandı. Çatışmaların yoğun olarak devam ettiği bir bölgeyi daha teröristlerden temizleyen güvenlik kuvvetleri dün girdikleri bir sokak ve cami çevresinde patlayıcılara karşı arama yaparken bir caminin avlusunda tuzaklanmış tahrip gücü yüksek EYP tespit edilerek etkisiz hale getirildi.

Teröristlerin camiye kurduğu tuzak imha edildi

GÜVENLİK GÜÇLERİ YENİ PATLAYICILARI TESPİT EDİYOR

Önceki gün 2 askerin şehit olduğu patlamada kullanılan EYP parçalarını da toplayan güvenlik kuvvetleri bir yandan teröristlerle çatışırken, diğer yandan ele geçirdikleri bölgeleri büyük titizlikle arayarak tuzaklanan yeni patlayıcıları tespit ediyor.

Teröristlerin camiye kurduğu tuzak imha edildi

BİNALAR KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Yollara hendek kazıp, barikat kuran ve patlayıcılar yerleştiren teröristlerle mücadele eden güvenlik kuvvetleri temizledikleri bölgeleri güvenli hale getirirken, teröristlerin kullandığı ve sıkışınca kaçtıkları binalar ise adeta savaş bölgelerini andırıyor. Hasırlı ve Fatihpaşa Mahallesi’nde bulunan bir çok bina patlama ve kurşunlardan dolayı kullanılmaz hale geldi. Binaların büyük bölümünde yaşanan patlamalardan dolayı çökmeler de meydana geldi. Bölgedeki binalar yaşanan çatışmaların şiddetini ortaya koyuyor.

CAMİLERE TUZAKLAR KURULDU

Güvenlik kuvvetleri ile çatışmaya giren ve her geçen gün alanları daralan teröristler terk ettikleri bölgeler ile bölgelere yakın camilere tuzaklar kurduğu ortaya çıktı. Dün yapılan operasyonlarda teröristlerden temizlenen bir caminin avlusunda tuzaklanmış ve tahrip gücü yüksek EYP tespit edildi. EYP’nin fark edilerek imha edilmemesi durumunda büyük bir faciaya yol açabileceği belirtildi. Cami avlusunda patlamaya hazır şekilde tuzaklanmış EYP’yi tespit eden güvenlik kuvvetleri, patlayıcıyı etkisiz hale getirerek camiyi tuzaklardan temizledi.

Teröristlerin camiye kurduğu tuzak imha edildi

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)