Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
419.300
2.28%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  THY kabin ekibi hamile kadına doğum yaptırdı

  THY'nin Konakri(Gine)-Ouagadougou(Burkina Faso)- İstanbul uçağında seyahat eden hamile kadın havada kabin ekibinin yardımıyla doğurdu.
  • DHA
  • 07.04.2017 - 15:47
  THY kabin ekibi hamile kadına doğum yaptırdı

  Gine asıllı Fransız uyruklu hamile yolcu Diaby Nafi'nin uçak havalandıktan bir saat sonra Mali üzerinde doğum sancıları başladı.

  Bunun üzerine bu tür durumlara karşı eğitimini almış olan kabin memurları doğumun başlaması üzerine hemen müdahale etti. "Denizli" adlı Boeing 737-900 tipi uçakta Diaby Nafi bir kız bebek dünyaya getirdi.

  THY kabin ekibi hamile kadına doğum yaptırdı #1

  THY kabin ekibi hamile kadına doğum yaptırdı #2

  YOLCU BEBEĞİN KULAĞINA EZAN OKUDU

  Kadiju adı verilen bebeğin ismi bir yolcu tarafından kulağına okunan ezanın ardından bebeğin kulağına okundu. Uçak. Burkina Faso'ya iniş yaparken sağlık ekipleri tarafından karşılanan ve hastaneye kaldırılan anne ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

  THY kabin ekibi hamile kadına doğum yaptırdı #3

  Uçuş ekibi 13 bin metre yükseklikte doğan bebekle hatıra fotoğrafı çektirdi. Doğum sonrası da ekip ve yolcular tarafından fotoğraflandı.

  THY kabin ekibi hamile kadına doğum yaptırdı

  THY kabin ekibi hamile kadına doğum yaptırdı #4

  THY'den yapılan açıklamada, "Bugün TK538 sefer sayılı Konakri (Gine)-Ouagadougou (Burkina Faso)-İstanbul bağlantılı uçuşunun, Konakri - Ouagadougou seferi yapılırken bir yolcumuz doğum sancıları çektiğini gören kabin ekibi uçuş sırasında yaptığı müdahaleyle doğum gerçekleştirmiştir. Boeing 737-900 tip uçağımızın Ouagadougou (Burkina Faso)’ya sorunsuz inişinin ardından Nafi Diaby isimli yolcumuz ve bebeği, Ouagadougou’da hastahaneye kaldırılarak gözetim altına alınmıştır. Bebeğin ve annenin sağlık durumlarının iyi olduğunu bildiren Türk Hava Yolları Ouagadougou istasyon yetkililerimiz bebek ve anneyle yakından ilgilenmektedir."

  Kokpit ve kabin ekiplerinin isimleri;

  Kaptan İrfan Kurşun GEÇMEZ

  Kaptan Melih ATALAN

  Kabin amiri Ayşe Evrim FİDAN

  Kabin memuru Bouthayna İNANIR

  Kabin memuru Azra YURT

  Kabin memuru Demet HOCAOĞLU

  THY kabin ekibi hamile kadına doğum yaptırdı #5

  THY kabin ekibi hamile kadına doğum yaptırdı #6

  THY kabin ekibi hamile kadına doğum yaptırdı #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir