Tıpta Yan Dal Uzmanlık Sınavı giriş belgeleri dağıtılacak

Tıpta Yan Dal Uzmanlık Sınavı giriş belgeleri dağıtılacak

ÖSYM'nin internet sayfasında yapılan açıklamaya göre, 25 Kasım'da yapılacak 2012 YDUS'a başvuran adayların sınava girecekleri bina/salonlara atama işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerine, TC kimlik numarası ve şifreleri ile yarın saat 14.00'ten itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden ulaşabilecek.

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunacak.

Sınava Giriş Belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecek.

Açıklamaya göre adayların internetten edinecekleri belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Belgenin geçerli sayılabilmesi için arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmaması isteniyor. Sınava giriş belgesinin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacak. Sınav giriş belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak.

Adayların sınava girecekleri binaları sınav gününden önce görmelerinin yararlarına olacağı ifade edilen açıklamada, sınav giriş belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerektiği kaydedildi.

Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi katlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek. Er, erbaş ve askeri öğrencilerden istenen askeri kimlik belgesi muvazzaf askerler için geçerli olmayacak.

Sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacak.