Petrol
96.66
3.21%
Euro
18.2581
-0.10%
Dolar
18.0514
0.58%
Altın
1.019
0.24%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.707
0.43%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Tokat'ta Kürt işçilere saldırı

  Tokat'ta Yazıcıoğlu Kooperatifi'nde inşaat işçisi olarak çalışan Kürt işçilere saldırı düzenlendi.
  • 01.12.2011 - 13:14
  Tokat'ta Kürt işçilere saldırı

  Tokat ta Kürt işçilere saldırı #1

  Tokat'ta bulunan Yazıcıoğlu Kooperatifi'nde inşaat işçisi olarak çalışan Kürt işçilere, "Kürtleri burada istemiyoruz" denilerek saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan işçiler olurken, olay yerine polis geldi.

  Bölge illerinden ekonomik nedenlerden dolayı Tokat'a gelerek Yazıcıoğlu Kooperatifi'nde çalışan işçilere saldırı düzenlendi. Dün gece işçilere saldıran bir grup, sabah saatlerinde yeniden inşaata gelerek, sloganlarla saldırmak istedi. Olay yerine polis gelirken, saldırganların bekleyişi sürüyor.

  SAĞA SOLA SİLAHLARLA ATEŞ AÇTILAR

  Konuya ilişkin bilgi veren işçilerden Ferhat Tuğran, dün şantiyelerinin duvarına, "Burası Türk'tür Türk kalacak" yazısının yazıldığını, bunun üzerine şantiye şefinin yazıyı sildirdiğini belirterek, "Bundan sonra buraya yaklaşık 100 kişilik grup geldi ve 'bu yazıyı niye sildiniz. Burada Kürtleri istemiyoruz, burada çalışmayacaksınız' dedi. Ardından da bize saldırdılar. Hafif yaralanmalar oldu. Daha sonra ateş yaktılar, sağa sola silahlarla ateş ettiler" dedi.

  'BURADA CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK'

  Tuğran, gece geç saatlere kadar nöbet tuttuklarını, kendilerine saldıranların sabah saatlerinde yeniden geldiğini belirterek, "Şu anda karşımızda duruyorlar. 'Buradan sağ çıkmayacaksınız' diye bağırıyorlar. Bizi burada linç etmek istiyorlar. Polis geldi bizi ablukaya aldı. Burada can güvenliğimiz yok" dedi.

  Tuğran, gerginliğin devam ettiğini belirterek, ilgili kurumlara duyarlılık çağrısı yaptı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir