TOKİ konutları için kura çekimi

TOKİ konutları için kura çekimi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Elazığ'da sosyal konut sınıfında yaptırılan 696 konutun kuraları çekildi.

Yakup Kılıç Spor Salonu'nda noter huzurunda ve TOKİ yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen kura sonucunda, 696 ev sahibi belirlendi. Hak sahiplerinin tribünden izlediği kura sonucu, ev çıkan vatandaşların sevindikleri gözlendi.

Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Erhan Kar, gazetecilere yaptığı açıklamada, sosyal konut projesinin, TOKİ ve Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü işbirliğiyle yürütüldüğünü belirtti.

Yoksul ve yardıma muhtaç 862 vatandaşın sosyal konut projesi kapsamında Elazığ'da yapılan ve yüzde 70'i bitmiş olan 696 sosyal konut için kura işlemlerinin TOKİ Başkanlığı tarafından yapıldığını ifade eden Kar, ''Konutların tam olarak tamamlanması mart ayını bulacaktır. Anahtar teslimini mart ayında yapacağız'' dedi.

Kurada kendisine 2+1 konut çıkan Halit Aksak, çok sevinçli olduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Altı kişilik bir aile olduklarını dile getiren Aksak, ''İnşaata çalışıyorum. Kirada oturuyoruz'' dedi.

Konutların peşinatsız 20 yıl vadeli olduğu, 272'sinin 47-65 metrekare 1+1, 424'ünün ise 67,5 metrekare 2+1 olduğu bildirildi.