Töre kurbanı Ceylan can çekişerek öldü

Töre kurbanı Ceylan can çekişerek öldü

Evde bir odaya alınan ve amcası tarafından vurulan Ceylan'ın can çekişerek öldüğü ortaya çıktı.

Habertürk'ün haberine göre; Hatay'ın Dörtyol ilçesi'nde aile meclisi kararıyla amcası Ramazan Hicri (26) tarafından diz çöktürülerek öldürülen bir çocuk annesi 21 yaşındaki Ceylan Soysal cinayetinde yeni bilgiler var.

İskenderun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "töre saikiyle kasten öldürmek ve azmettirmek" suçlarından yargılanan katil zanlısı amca Ramazan Hicri, baba Mehmet Hicri (42), amcalar Halil Hicri (32), Ahmet Hicri (39) ve akraba Ali Güneş (21) ile Ceylan Soysal'ın kardeşi E. (17), cinayetin nasıl işlendiğini bütün ayrıntılarıyla anlattı.

İşte o ifadeler:

'3 EL ATEŞ EDİP SİLAHI E.'YE VERDİM'

Katil zanlısı amca Ramazan Hicri: "Yaptığı yanlışları bir daha yapmamasını söyledim. Ters konuşunca sinirlendim. 3 el ateş ederek yaraladım. Tabancayı da yaşı küçük olduğu için E.'ye verdim."

'KAPIYI KİLİTLEYİP POLİSİ ARADIM'

Baba Mehmet Hicri: "Kardeşim Ramazan ile oğlum E. devamlı Ceylan'ı öldüreceklerini söylüyorlardı. Bir süre sonra silah sesi üzerine uyandım. Odada Ceylan kanlar içinde yatıyordu. 'Elim bulaşmasın, iz çıkar. Kim vurduysa ona kalsın' diyerek yaralı kızıma dokunmadım. Çocukları babamın evine gönderip, eşimle kapıyı kilitleyip polisi aradım."

'AMCAM EVE GELDİ VE...'

"Namusumuzu kirletti, infazı gerekir" diye konuşan Ceylan'ın kızkardeşi S.H.: "Konuşma bittikten sonra dağıldılar. Gece amcam Ramazan, Ali ve kardeşim E.tekrar eve geldi. Amcam, çay demlememi istedi. Hiç konuşmuyorlardı. Amcam, yatak odasında bulunan ablam Ceylan'ın yanına geçti. Ablama bir şey yapacak diye ben de ablamın yanında kalmak istedim. Amcam, devamlı 'Bana su getir, telefonu getir' diyerek beni odadan çıkarmak istedi. Amcam beni dışarı çıkarır çıkarmaz odanın kapısını kilitledi. Ardından 3 el ateş sesi geldi. Ablamı yaralamıştı. Babam evin kapısını kilitlerken kardeşim M.N., 'Baba ablam yaşıyor, can çekişiyor içeri girelim' demesine rağmen babam, '3 mermi üzerine zor yetişiriz, olan oldu artık' dedi."

'BABAM SESİNİ ÇIKARMADI'

Olayın görgü tanıklarından M.N.H.: "Evin kapısını kilitleyen babama 'Baba ablam ölmedi yaşıyor' dedim. Babam sesini çıkarmadı, kapıyı kilitledi."

Mahkeme heyeti, sanıklardan olay sonrası suçu üstlenmeye kalkışan öldürülen Ceylan'ın kardeşi E. ile amcası Halil ve akrabaları Ali Güneş'i tahliye etti.