İHA

Başıboş köpek sorununun çözümü gündemdeki yerini koruyor.

Sokak köpeklerinin saldırıları hemen her gün gündeme gelmeye devam ederken, yaşanılan acılar da unutulmuyor.

2020 yılında Çorlu’dan memleketi Trabzon’un Of ilçesine çay hasadı için giden 61 yaşındaki Huriye Kaya, bahçesinin yakınında 1’i pitbull, 2’si Alman kurdu 3 köpeğin saldırısına uğradı.

3 köpek saldırdı, kolunu kaybetti

Köpeklerle uzun süre mücadele eden kadın, çığlık sesleri üzerine koşarak gelen çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı. Ağır yaralanan kadın, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi'nde 7 kez ameliyata alındı.

Parçalanan sol kolu dirseğinden kesilen, vücudunda yaralar bulunan Kaya, 40 gün kaldığı hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

“Psikolojik tedavi görüyorum”

Olaydan beri kolundaki acının dinmediğini ifade eden Kaya, tek başına sokağa çıkmaya korktuğunu söyledi.

Psikolojisinin sarsıldığını, ilaç tedavisi gördüğünü belirten Kaya,şu ifadeleri kullandı:

Olaydan 4 yıl geçti fakat ben çok mağdurum, hakkımı istiyorum. Benim sinirlerimle oynadılar, ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Hastanelere gidiyorum, psikolojik tedavi görüyorum ama beynim yaşadığım olayları unutmuyor. Köpekler kolumu parçaladı, ölümden döndüm. Yaşadığım olayın tarifi yok. O köpeklerin sahipleri bana sahip çıkmadılar, daha çok yalancı şahit buldular. 40 gün hastanede yattım, gelip de maddi veya manevi hiçbir yaklaşımda bulunmadılar.

"4 senedir acı çekiyorum"

Maddi ve manevi zorluklar çektiğini ifade eden Kaya, sözlerini şöyle tamamladı:

Buradan Cumhurbaşkanıma sesleniyorum, ben evime rızık götüren bir insandım. Emekli bile olamadım. Eşim de yüzde 60 engelli durumda. Maddi ve manevi anlamda bir çöküntü yaşıyorum. Kimse benim halimi bilmiyor. Benim beynim, kolumu kaybettiğimi kabullenemiyor. 4 senedir yaşadığım acıyı bir türlü duyuramadım. Sayın Cumhurbaşkanımın benim sesimi duymasını istiyorum. Çok zor durumdayım, kolumdaki ağrı hiç dinmedi, ne yapacağımı bilmiyorum.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)