Euro
9.0228
0.53%
Dolar
7.4103
0.58%
Altın
441.91
-0.28%
Borsa
1.542
-0.59%
Bitcoin
240.512
-1.63%
11ºC
İstanbul
Sağanak yağış 11 C

  Trabzon'da kavga eden kızlar yeniden yargılanacak

  Trabzon'da tartıştıkları kızları eve çağırıp biber gazıyla etkisiz hale getirip döven ve bu görüntüleri sosyal medyada paylaşan 2 kızın davasında mahkeme sanıkların yeniden yargılanmasına karar verdi.
  • DHA
  • 25.04.2019 - 15:01
  • Güncelleme : 25.04.2019 - 15:01
  Trabzon'da kavga eden kızlar yeniden yargılanacak

  Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin farklı bölümlerinde öğrenim gören Hasibe H., Nurcan Ç. ve Mihriban Y.; Trabzon Havalimanı'nda yer hizmetlerinde görevli Kübra T., bir sigorta firmasında çalışan Esra K. ve arkadaşları Gülbahar B. ile sosyal medya üzerinden tartışmaya başladı.

  Üniversiteli kızlar, tartışma sürerken,Kübra T., Esra K. ve Gülbahar B.'yi kendi evlerine çağırdı. Üç arkadaşla evlerine gittikleri öğrenciler arasında çıkan tartışma giderek büyüdü. Tartışma sırasında Kübra T. ve Esra K.'yi biber gazı sıkarak ve copla vurarak döven öğrenciler, Gülbahar B.'yi ise bir odaya kapattı. Yaşananları cep telefonuyla kaydeden öğrenciler, video görüntülerini de sosyal medya hesaplarından paylaştı.

  Trabzon'da kızların kavgası kamerada VİDEO

  Trabzon da kavga eden kızlar yeniden yargılanacak #1

  DAVA AÇILDI

  Kısa sürede binlerce kişi tarafından sosyal medyada paylaşılan ve büyük tepkilere neden olan görüntülere ilişkin polis ekiplerince, soruşturma başlatıldı. Sosyal medya hesaplarından kimlikleri ve ikamet ettikleri ev belirlenen 3 üniversiteli kız, polis ekiplerince gözaltına alındı. Polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada şüpheliler Mihriban Y., Hasibe H. ve Nurçin Ç. hakkında 'birden fazla kişi tarafından kişiyi silahla hürriyetinden yoksun kılma, hakaret ve tehdit' suçlarından 12'şer yıldan 46'şar yıla, Esra K. ve Kübra T. hakkında ise 'hakaret ve tehdit' suçlarından 9 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.Trabzon da kavga eden kızlar yeniden yargılanacak #2

  ONAR YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

  Trabzon 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, mahkeme heyeti, Hasibe H. ile Mihriban Y.'ye 'Kişiyi silahla hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 10'ar yıl hapis cezası verdi. Sanık Nurçin Ç. ile Esra K. ve Kübra T. hakkında ise beraat kararı verildi.

  Trabzon 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nin Hasibe H. ile Mihriban Y. hakkında verdiği hapis cezası kararına karşı Samsun Bölge İstinaf Mahkemesi'ne itiraz başvurusu yapıldı. İtirazı görüşen mahkeme heyeti, davanın duruşmalı olarak görülmesine ve sanıkların yeniden yargılanmasına karar verdi.

  Kararda, "Vicdani kanının oluştuğu duruşma sürecini yansıtan tutanaklar, belgeler ve gerekçe içeriğine göre yapılan incelemede; incelenen rapor doğrultusunda ilk derece mahkemesince verilen kararın ve dosya içeriğinin heyetçe duruşma yapılarak değerlendirilmesi gerektiği kanaatine ulaşıldığından davanın yeniden duruşmalı olarak görülmesine karar verilmiştir." denildi.Trabzon da kavga eden kızlar yeniden yargılanacak #3

  Trabzon da kavga eden kızlar yeniden yargılanacak #4

  Trabzon da kavga eden kızlar yeniden yargılanacak #5
  Trabzon da kavga eden kızlar yeniden yargılanacak #6
  Trabzon da kavga eden kızlar yeniden yargılanacak #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir