Dolar
6.8113
-0.0469%
Euro
7.4296
-0.004%
Altın
1731.55
-0.1804%
Borsa
103024.34
0.3657%
G. Altın
379.409
-0.1983%
Bitcoin
61660.67
-2.0908%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Ünlü iş adamına bakıcı şoku

  İş adamı Enis Pekuysal ile eşi Nergis Pekuysal'ın çocukları için tuttuğu bakıcıyla ilgili korkunç gerçek kameraları izleyince ortaya çıktı.
  • 10.10.2015 - 10:05

  Ünlü iş adamına bakıcı şoku

  ö

  İş adamı Enis Pekuysal ile eşi Nergis, 10 aylık Nevzat bebeklerine TUU Uyutmakta büyük güçlük çektikleri bebeğin bakıcı Ö.Ü.'nun kucağında anında uyuduğunu gördüler. Kamera kayıtlarını inceleyince gerçek ortaya çıktı.

  AİLE BÜYÜKLERİ FARK ETTİ

  Varan firmasının eski sahibi Enis Pekuysal 1 ay önce dünyaya gelen oğlu Nevzat için bir bebek bakıcısı tuttu. Aradan biraz zaman geçtikten sonra çocuklarını sersem bir şekilde yattığını gören Pekuysal çifti bu durumu fazla önemsemedi. Zaman zaman eve gelen aile büyükleri çocuğun bakışlarında ve davranış sorunu olduğunu çifte bildirince bebeğin bu durumu dikkat çekti.

  TATİL DÖNÜŞÜ KAMERALARI İNCELEDİ

  Bir hafta önce ise Pekuysal çifti bir haftalık tatile çıktı. Tatilden döner dönmez Enis Pekuysal evdeki tüm kameraları geriye dönük izlemeye başladı. Pekuysal görüntülerde çok zor uyutabildiği bebeğinin bakıcının kucağında 1 dakika içerisinde uyuduğunu ve tüm hareketlere rağmen uyanmadığını fark etti. Görüntülerde daha da geriye giden Pekuysal bakıcının sık sık bebeği kucağına alıp bir ilaç verdiğini ve bebeğin anında bayıldığını gördü.

  İLAÇLA UYUTUYORMUŞ

  Daha önce bebeğin sersem ve yorgun bakışlarından şüphelendiklerini ve bunu yorgunluğa bağladıklarını ifade eden Baba Enis Pekuysal, şöyle konuştu: "Eşimle ben bebeğimizi çok zor uyutabiliyorduk. Geç uykuya dalıyor ve normal zamanlarda çok hareket ediyordu. Biz tatile çıktığımızda bebeğin anneannesi ve teyzesi bizim eve gelmiş. Geldiğimizde bebeğin halinden şüphelendiklerini söylediler. Görüntüleri izlemeye başladım. Bakıcı bebeği uyutamıyor olacak ki ilaç verip uyutmaya başlamış. 10 aylık bir bebeğe bunu nasıl yapar anlamıyorum. Bebekten örnek alarak çeşitli testler yaptırdık. Onların sonuçlarını bekliyoruz. Umarım bu durum başkalarının başına gelmez." Pekuysal çifti biricik bebeklerine ilaç veren bakıcı için suç duyurusunda bulundu.

  "BÜTÜN BAKICILAR YAPIYOR"

  Bakıcılarının bebeklerine ilaç verirken kasıtlı olarak kameraların göremeyeceği şekilde durduğunu belirten Enis Pekuysal, ilacı verdikten sonra ise bebeğe sert bir şekilde davrandığını o sırada bebeğin kafasını sağa sola savrulduğunu söyledi. Pekuysal sözlerine şöyle devam etti: "Olayı öğrenir öğrenmez işine son verdik. Diğer arkadaşlarına ilaç verdiysem ne olmuş bunu sadece ben yapmıyorum diğer bakıcılar da başka çocuklara aynısını yapıyor şeklinde konuşmuş. Bu çok vahim bu durum. Kendisi ne yaptığını bilmiyor sanırım. Bebeğin doktoru uyku ilaçlarının bu şekilde kullanılmasının bebeğin hayatına son verebileceğini söyledi. Bizim bebeğimize bakması için tuttuğumuz insan onun hayatıyla oynadı."

  Görüş Bildir