Euro
10.4759
0.18%
Dolar
8.7841
0.16%
Altın
504.07
0.25%
Borsa
1.399
0.54%
Bitcoin
280.763
-10.11%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Üsküdar'da holding binası bahçesinde bomba bulundu

  Kısıklı’da bir holdingin bahçe duvarına, el yapımı zaman ayarlı bomba koyan 2 şüpheli, gözaltına alındı.
  • İHA
  • 17.12.2018 - 12:58
  Üsküdar'da holding binası bahçesinde bomba bulundu

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Kısıklı'da bulunan bir holding binasının duvarına, 12 Aralık'ta pet şişe içerisinde zaman ayarlı bomba bırakan şüphelileri yakalamak için yaptığı çalışmalarda, şüphelilerin kimliklerini belirledi.

  TEM Özel Tim ekiplerinin desteğiyle, dün Ataşehir'de yapılan operasyonda, Birgül M. ve bir kişi daha gözaltına alındı. Şüphelilerin üstlerinde ve evlerinde yapılan aramalarda; el bombası, bomba yapımında kullanılan elektrik bandı, elektronik devre ölçüm cihazı, özel güvenlik üniforması, peruk, havya, açma-kapama anahtarları, tornavida takımı ele geçirildi. Gözaltına alınan Birgül M. ve diğer şüpheli, Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

  Üsküdar da holding binası bahçesinde bomba bulundu #1

  PKK'NIN GARE KAMPINDA BOMBA EĞİTİMİ ALMIŞ

  Yapılan detaylı incelemede Birgül M.'nin 2010 yılında Fakirlerin Ezilenlerin Silahlı Kuvvetleri (FESK) yapılanmasına dahil olduğu, 2011 yılında PKK'nın Kuzey Irak Gare kampında silahlı eğitim aldığı ve burada bomba yapımı, tuzaklama, sabotaj konularında uzmanlaştığı belirlendi.

  Öte yandan, Birgül M.'nin, örgütün bilinen en tecrübeli eylemcisi olduğu tespit edildi. Birgül M.'nin aldığı eğitimler sonrasında YPG terör örgütü çatısı altında, MLKP terör örgütü adına silahlı faaliyet yürüttüğü ortaya çıktı.

  Üsküdar da holding binası bahçesinde bomba bulundu #2

  İZMİR VE DENİZLİ'DE ARANMA KAYDI VAR

  TEM ekipleri, Birgül M. hakkında yaptığı UYAP sorgulamasında ise İzmir ve Denizli'de farklı suçlardan aranma kayıtları olduğunu belirledi. Birgül M.'nin İzmir 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 'Silahlı terör örgütüne üye olma', 'Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma', 'İzinsiz olarak ateşli silah ve mermileri ülkeye sokma, imal etme, nakletme, satma', 'Tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme' suçları ve Denizli 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 'Silahlı terör örgütüne üye olma', 'Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma', 'Tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme', 'Yangın, su baskını, tahrip, batırma, bombalama ya da nükleer, biyolojik, kimyasal silah kullanarak öldürme' suçlarından aranması bulunduğu ortaya çıktı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir