Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
512.661
1.82%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C

  Valla Kanyonu'nda mahsur kalanlar kurtarıldı

  Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesine bağlı Muratbaşı köyündeki Valla Kanyonu'nda mahsur kalanlar kurtarıldı.
  • 20.08.2012 - 13:16
  Valla Kanyonu'nda mahsur kalanlar kurtarıldı

  Valla Kanyonu nda mahsur kalanlar kurtarıldı #1

  Kastamonu’nun Pınarbaşı İlçesi yakınlarındaki Valla Kanyonu’nda giren 2’si kadın 6 kişilik gruptan bir süre sonra kayboldukları haberi geldi. Yetkilileri arayan ve 1 arkadaşlarının hayatını kaybettiğini belirten grubun bulunduğu bölge helikopterle yapılan arama kurtarma faaliyetleri sonucu tespit edildi. Kötü hava koşulları nedeniyle helikoptere alınamayan gruba, geceyi geçirmeleri amacıyla havadan yaşamsal malzemeler atıldı. Ekipler mahsur kalan 5 kişiyi bugün öğle saatlerinde kurtardı.

  Ramazan Bayramı tatilini geçirmek üzere İstanbul’dan Kastamonu’ya gelen 2’si kadın 6 kişilik grup, 12 kilometre uzunluğu ile dünyanın ikinci büyük kanyonu olan Valla Kanyonu’nda yürüyüşe çıktı. Bir süre sonra yönlerini kaybeden gruptakiler, telefonla ulaştıkları yetkililerden yardım istedi. Geçirdikleri bir kaza sonucu bir arkadaşlarının yaşamını yitirdiğini belirten tatilcilerin kurtarılması için Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz başkanlığında kriz masası oluşturuldu. Mahsur kalan tatilcilerin yerlerinin tespit edilip kurtarılmaları için havadan ve karadan kurtarma ekipleri harekete geçirildi.

  Valla Kanyonu nda mahsur kalanlar kurtarıldı #2

  KÖTÜ HAVA KOŞULLARI NEDENİYLE GECE HAVADAN KURTARILAMADILAR

  Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, ihbar telefonu üzerine hızla arama kurtarma faaliyetlerinin başlatıldığını söyledi. Kendilerine yapılan yardım çağrısında tatil için gelen 6 kişilik gruptan 1 kişinin yaşamını yitirdiğinin belirtildiğini söyleyen Başkan Yılmaz, kazazedelerin helikopterdeki görevliler tarafından yerlerinin gece tespit edildiğini ancak kötü hava koşulları nedeniyle havadan kurtarılmalarının mümkün olmadığını kaydetti.

  Valla Kanyonu nda mahsur kalanlar kurtarıldı #3


  Görüş Bildir