Van'da polise molotoflu saldırı

Van'da polise molotoflu saldırı

Van'da geçtiğimiz yıl 23 Ekim ve 9 Kasım2011 yılında meydana gelen 2 büyük depremin ardından evleri yıkılan ve büyük hasar gören vatandaşların barınmaları için il genelinde 19 konteynır kent kuruldu. Konteynır kentlerin tam faal duruma geçmesiyle buraların güvenliği de polis ekiplerin tarafından sağlanmaya başlandı.

ÖNLEMLER ARTIRILIDI

01:15 sıralarında Şabaniye Mahallesi'nde bulunan Erek Konteynır kent'in güvenliğini sağlayan polislere kimliği belirsiz 2 kişi tarafından molotofkokteyli saldırı düzenlendi. Atılan 2 adet molotofkokteylide 1'i sokakta patlarken, diğeri ise konteynırın önünde bulunan bariyere düşerek yanmadan söndü. Kısa sürede bölgeye giden ekipler, çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, zırhlı araçlar ise olayı gerçekleştiren şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Olaydan kısa bir süre sonra bölgeye gelen Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, polis memurlara geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, olayla ilgilide bilgi aldıktan sonra ayrıldı. Olay yeri İnceleme ne Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ekipleri ise, molotof parçalarını incelemek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Polis ekipleri, olay yerine yakın bir yerde eşkale uyan bir kişiyi gözaltına aldı.