Yaptıklarını soygunu anlatan Adanalılar yakalandı

1

18 Ocak'ta merkez Seyhan İlçesi'ne bağlı Gülbahçesi Mahallesi'ndeki bir markete ellerinde bıçak, yüzleri atkıyla gizli gelen 2 kişi, marketteki görevlileri bıçakla tehdit ederek, para kasasını alıp kaçtı. Güvenlik kamerası kayıtlarına yansıyan soygunla ilgili polis ekipleri çalışma yaparken, aynı market 10 gün sonra yine soyuldu. Bu defa markete silahla gelen yüzleri bereyle kapalı, ayak izi bırakmamak için ayakkabılarının üzerine kadın çorabı giyen 2 kişi, kasadaki 5 bin lirayı zorla aldı.

POLİS İKİ SOYGUNU AYNI KİŞİLERİN YAPTIĞINI BELİRLEDİ

Aynı yöntem kullanılarak soyulan marketteki güvenlik kameralarını tekrar inceleyen polis, her iki olayı da aynı kişilerin yaptığını belirledi. Ancak kimliği belirlenemeyen şüphelileri yakalamak için çalışma başlatıldı.

Yaptıklarını soygunu anlatan Adanalılar yakalandı VİDEO

SOYGUNCULAR HAVA ATMAK İÇİN YAPTIKLARI HIRSIZLIĞI ANLATTI

Polis, soyguncuları yakalamaya çalışırken, Gülbahçesi Mahallesi'nde Mustafa Bozucu, Hüseyin Bozucu ve Şehmuz Değer çevrelerine soygun yaptıklarını anlatarak, her zamankinden daha fazla para harcamaya başladı.

Yaptıklarını soygunu anlatan Adanalılar yakalandı

İHBAR ÜZERİNE POLİS YAKALADI

Bunun üzerine 155 Polis İmdat hattını arayan bir kişi, 3 soyguncuyu ihbar etti. Bunun üzerine şüphelileri takibe alan polis, Mustafa Bozucu, kuzeni Hüseyin Bozucu ile Şehmuz Değer'i evlerinde yakaladı.

"ALKOL ALIYORDUK, SONRA MARKETE GİRİP KASAYI ALIP ÇIKTIK"

Gözaltına alınan şüphelilerden Mustafa Bozucu, "İlk olayı Şehmuz ile birlikte gerçekleştirdik. Güney Yıldızı Parkı'nda alkol alıyorduk, Şehmuz parası kalmadığını söyledi. Eve gitti, bıçak alıp geldi. Bende de çakı vardı. Birlikte markete girdik, kasayı alıp çıktık. İkinci olayda ben yoktum. Şehmuz ile amcamın oğlu Hüseyin yapmış olabilir" diye ifade verdi.

3 KAFADAR TUTUKLANDI

Her iki olayı da kendisinin planladığını söyleyen Şehmuz Değer ise paraya ihtiyacı olduğunu bu nedenle soygunu gerçekleştirdiğini söyledi. Market çalışanları tarafından teşhis edilen 3 kafadar, ifadelerinin alınmasının ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı.