Yaralı asker şehit arkadaşını ziyaret etti

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlerin attığı el yapımı bombanın patlamasıyla sol gözünden yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Erdem Yurt (28), aynı ilçedeki bir başka operasyonda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Göksal Cin'in mezarını ziyaret etti.

Yaralı asker şehit arkadaşını ziyaret etti

"KARDEŞİM BÜTÜN ARKADAŞLARIMIN SELAMI VAR"

Yurt, Sur ilçesinde görev yaparken şehit olan Cin'in Zonguldak'ın Elvanpazarcık beldesine bağlı Çalça köyündeki mezarına çiçek bıraktı. Şehidin mezarını ve Türk bayrağını öperek dua eden Erdem Yurt, "Kardeşim, bütün arkadaşlarımın selamı var. Arkadaşlarım senin intikamını almak için orada. Senin kanın hiçbir zaman yerde kalmayacak. Cennetin en güzel mevkileri senin olsun. Emanetin, bizim emanetimizdir kardeşim" dedi.

Yaralı asker şehit arkadaşını ziyaret etti

"BAYRAK, EZAN VE NAMUSUMUZ İÇİN KENDİSİNİ FEDA ETTİ"

Gazetecilere üzüntülü olduğunu belirten Yurt, "Kardeşimin ruhu cennetin en güzel mevkilerinde olacak. Burada şu an ağlamamın tek sebebi, arkadaşlarımızla bir birbirimize söz vermiştik. Biz duygularımızı içimizde yaşayacağız. Kardeşim, bayrak, ezan ve namusumuz için kendini feda etti" diye konuştu. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 3 Şubat'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Göksal Cin (24), kaldırıldığı Diyarbakır Asker Hastanesinde şehit olmuştu.

Yaralı asker şehit arkadaşını ziyaret etti