Petrol
95.18
0.27%
Euro
18.2796
0.21%
Dolar
17.9311
0.11%
Altın
1.022
-0.08%
Borsa
275
-0.98%
Bitcoin
418.699
1.14%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C

  Yunanistan Başkonsolosluğu'na siyah çelenk bıraktılar

  Bir grup, Türk Bayrağı'nın Yunan milletvekili Ioannis Lagos tarafından yırtılmasını protesto amacıyla Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu önüne siyah çelenk koydu.
  • DHA
  • 30.01.2020 - 19:18
  Yunanistan Başkonsolosluğu'na siyah çelenk bıraktılar

  Aralarında eski milli futbolcu Tanju Çolak ve eski manken-oyuncu Şenol İpek'in de bulunduğu "Milli Beka Hareketi" üyesi bir grup, Türk Bayrağı'nın yırtılmasını protesto amacıyla 18.00'da basın açıklaması yaparak, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu önüne siyah çelenk bıraktı.

  Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin çelenk koymadan önce yaptığı konuşmada, şunları söyledi:
  "Yunanistan'daki sözde milletvekili, aziz Türk Bayrağımızı, şanlı İslam'ın son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti Bayrağımızı yırttığından dolayı bu siyah çelengi buraya koyuyoruz. Bizlere azı dişlerini gösteren bu hadsizlerin dişlerini sökeriz. Ellerini uzatanların ellerini kırarız."

  Eski manken-oyuncu Şenol İpek ise, "Bayrağımızın, vatanımızın, milletimizin yanında olacağız. Nasıl her gün polisimizin, askerimizin yanındaysak, bugün birlik, bir olma günümüz. Bayrağımızın yanındayız, tek derdimiz bu. Kimsenin bayrağına müdahale etmiyoruz, kimsenin mülküne müdahale etmiyoruz. Ama ola ki; hepimizin dedesinin kanı olan bu al bayrağa bir kişi elini sürmeye kalkarsa işte o zaman işler değişecektir" diye konuştu.

  TEK KİŞİLİK EYLEM YAPMAK İSTEDİ

  Milli Beka Hareketi üyesi grubun eylemi öncesi, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu önüne gelen bir kişi, Türk Bayrağı'nı konsolosluk binasına doğru tutarak protesto eylemi yapmak istedi. Konsolosluk önünde geniş güvenlik önlemi alan polis, eylemciyi engelleyerek uzaklaştırdı.

  Yunanistan Başkonsolosluğu na siyah çelenk bıraktılar #1

  Yunanistan Başkonsolosluğu na siyah çelenk bıraktılar #2

  Yunanistan Başkonsolosluğu na siyah çelenk bıraktılar #3

  Yunanistan Başkonsolosluğu na siyah çelenk bıraktılar #4

  Yunanistan Başkonsolosluğu na siyah çelenk bıraktılar #5

  Yunanistan Başkonsolosluğu na siyah çelenk bıraktılar #6

  Yunanistan Başkonsolosluğu na siyah çelenk bıraktılar #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir