taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5601
Euro
7.1992
Altın
1605.43
Borsa
89037.91
Gram Altın
339.386
Bitcoin
42433.15
fuzulev

Kemal Kılıçdaroğlu, deprem vergisini sorguladı

Deprem vergisi olarak vatandaşlardan 34 milyar dolarlık verginin toplandığını söyleyen CHP Lideri, bu paraların nereye gittiğini sordu.

AA & Ensonhaber |
Whatsapp ile paylaş
Kemal Kılıçdaroğlu, deprem vergisini sorguladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında kameralar karşısına geçerek gündemi değerlendirdi.

34 MİLYAR DOLAR DEPREM VERGİSİ TOPLANDI

Kılıçdaroğlu, 2004-2019 yılları arasında vatandaştan 65 milyar lira deprem vergisi toplandığını, bunun 34 milyar dolar anlamına geldiğini bildirdi. Kılıçdaroğlu, depremin yaralarını sarmak, kentleri depreme dayanıklı hale getirmek için bu vergileri ödediklerini, deprem varsa, can, mal kaybı olmaması için milletin bu fedakarlığa katlandığını dile getirdi.

VAY SEN MİSİN, NASIL SORARSIN...

Vatandaşın, "17 yıldır iktidarsınız deprem vergisi alıyorsunuz, depremi önlemek için neler yaptınız? " diye sorduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Vay sen misin, nasıl sorarsın...? Vergiyi o vatandaş ödüyor. Elazığ, Malatya'ya ne yaptın? Deprem için önlem aldın da birisi karşı mı çıktı? 'Şimdi bu soru sorulur mu?' Ne zaman soracak, zaten yıllardır soruyorlar.

Kemal Kılıçdaroğlu, deprem vergisini sorguladı


BU PARA NEREYE GİTTİ

Vatandaş üzerine düşeni yaptı, vergisini ödedi, önlemini almak siyasi iktidara düşüyor. 34 milyar dolar alıyorsun, bu para nereye gitti? Vatandaş bunu soruyor. Vatandaş görevini yaptı ama 17 yıldır iktidarda olanlar görevlerini yapmadı." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu: Deprem vergisini soramayacak mıyız? VİDEO

JAPONYA'DA DEPREM OLUYOR, KİMSENİN BURNU KANAMIYOR

CHP Lideri, Japonya örneği var. Bizden daha şiddetli depremler oluyor, bir kişinin burnu bile kanamıyor. Nereye harcadınız siz bu deprem vergilerini? Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni borçlandırdınız. Nereye gitti bu paralar? Bütün vatandaşların bu soruyu sorması lazım." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, deprem vergisini sorguladı

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir