taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.10575
1221.2
93616.45
209.498

Kırgızistan Cumhurbaşkanı: Çavuşoğlu’nun iddiaları absürt

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev, bir gazetecinin Mevlüt Çavuşoğlu'nun iddialarını sorması üzerine, "Bu, absürt bir iddiadır" dedi.

Haber Merkezi | 01.08.2016 - 15:07..
Kırgızistan Cumhurbaşkanı: Çavuşoğlu’nun iddiaları absürt

Erdoğan'a 'Tayyip Abi' diye hitap eden  Almazbek Atambayev, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Kırgızistan'da Fethullah Gülen'in adamlarının darbe yapabileceği yönündeki açıklamalarını "absürt" olarak nitelendirdi.

"BU KADAR AKILLIYSA KENDİLERİ NİYE FARK EDEMEDİLER"

Türkiye ile ilişkilere değinen Atambayev, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri bakanı Çavuşoğlu'na, "Şayet kendileri bu kadar akıllıysa, o zaman neden kendi ülkelerindeki darbeyi zamanında fark edemediler? Bu iddialar absürddür. Biz, tabii ki, bütün tavsiyeleri dikkate alacağız ve bu konuyla ilgili bilgileri inceleyeceğiz. Fakat bizi korkutmaya ve bize bir şey öğretmeye gerek yok" diye konuştu.

"TÜRKİYE'YE MİNNETTARIZ FAKAT..."

Atambayev, Türkiye'nin zor zamanlarda Kırgızistan'a yaptığı yardımlardan ötürü minnettar olduklarını, fakat hiç kimsenin bir başka ülkeye kendi şartlarını dayatmaya hakkı olmadığını ifade etti.

"HİÇ KİMSE BİZE ŞART DAYATMAMALI"

Atambayev, "Biz, egemen bir ülkeyiz ve bize neyin gerekli olup olmadığına, kendimiz karar vermeliyiz. Ülkeler birbirlerine hiçbir şart olmaksızın yardım etmeli, bizim her söylenene evet diyeceğimizi zannetmemelidir. Yoksa, öyle bir yardım bize lazım değildir. O yardımı geri alabilirsiniz. Biz, ülkelere, yaptıkları yardımlardan ötürü minnettarız, fakat hiç kimse bize, şart dayatmamalı." diye konuştu.

Atambayev: Tayyip Abi bizim başka abimiz yok dedim İZLE

Kırgızistan Cumhurbaşkanı'dan Erdoğan'a Tayyip abi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)