F.Bahçe'de Datome ile yollar ayrıldı

Fenerbahçe Basketbol Takımı'nda ayrılık rüzgarları sürüyor...

Sırp başantrenör Zeljko Obradovic ile yollarını ayıran sarı-lacivertlilerden, benzer bir haber daha geldi. Fenerbahçe, İtalyan basketbolcu Gigi Datome ile karşılıklı anlaşarak sözleşmesinin sona erdirildiğini belirtti.

F.Bahçe'de Datome ile yollar ayrıldı

''KARİYERİNE BAŞKA BİR TAKIMDA DEVAM ETMEK İSTEDİ''

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

''2015-16 sezonundan bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri olan Gigi Datome, mevcut sözleşmesini Kulübümüz ile anlaşarak sonlandırmış ve kariyerine farklı bir takımda devam etme kararı almıştır.

Gigi Datome’nin Fenerbahçe formasını terlettiği süre boyunca takımımıza katkıları, yalnızca attığı sayılar ya da yaptığı istatistiklerle sınırlı kalmamıştır. Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın asla pes etmeyen karakterinin en önemli temsilcilerinden biri olan Gigi, soyunma odamızda yaratılan ve parkeye de yansıyan ekip ruhunun kilit isimlerinden biri olmuştur.

Takımımıza basketbol oyununun her anında ve alanında üstün katkıları olan Datome, saha dışında sergilediği örnek sporcu duruşuyla da bizleri her daim gururlandırmış, ülkemize olan bağlılığı ve sevgisiyle de hepimizin takdirini kazanmıştır.

Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasındaki yerini çoktan almış olan Gigi Datome’ye, Kulübümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin geride kalan bölümünde kendisine sonsuz başarılar dileriz.''

F.Bahçe'de Datome ile yollar ayrıldı