Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
588.349
-1.57%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Işıl Alben, Galatasaray'dan ayrıldı

  Galatasaray ile yollarını ayıran Işıl Alben, BOTAŞ'a transfer olduğunu açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 16.06.2020 - 10:31
  Işıl Alben, Galatasaray'dan ayrıldı

  Uzun yıllardır Galatasaray forması giyen ve camiayla özdeşleşen isimlerden biri olan kadın basketbol takımının kaptanı Işıl Alben, kariyerine BOTAŞ'ta devam etme kararı aldı.

  Deneyimli basketbolcu, kulübün indirimi kabul etmesine rağmen 4.5 aydır sözleşme önermemesinin ayrılığa neden olduğunu belirtti.

  IŞIL ALBEN'İN YAPTIĞI AÇIKLAMA

  "Bilmenizi isterim ki bu satırları böyle bir günde yazmak benim için çok zor. Ancak çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yapmam gerekiyor. Kulübüm 31 Ocak 2020 tarihinde yeni sezon sözleşmemi tek taraflı olarak feshetti. Şubatın ilk haftasında görüşmeye çağırıldım ve üzerime düşen fedakarlığı yapmaya hazır olduğumu söyledim. Yöneticilerimizin uygun gördüğü, feshedilen sözleşmemin yaklaşık yüzde 40'ına denk gelen indirimi yapıp yeni sözleşmeyi kabul ettim. Aradan 4.5 ay geçmesine rağmen şube profesyonellerinden tarafıma bir sözleşme gelmemesi benim için takımda istenmediğimin kanıtı oldu. Bu şartlar altında 12 senedir gururla taşıdığım 10 numaralı formamdan 'şimdilik' ayrılıyorum. Galatasaray'a ve sizlere olan sevgim ben nefes aldığım sürece devam edecek. Desteğini ve elini her zaman sırtımda hissettiğim Fatih Terim Hocama, Sayın Başkanım Mustafa Cengiz'e, tüm Galatasaray Camiasına ve siz Büyük Galatasaray Taraftarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdi profesyonel sporculuk kariyerime başladığım ve Galatasaray'a transferimde en büyük pay sahibi olan eski takımım BOTAŞ Spor'a geri dönüyorum. Neredeyse 48 saat içinde bu transfere karar verip gerçekleştiren BOTAŞ Spor Kulübü Başkanı Sayın Kerim Taşkıran'a ve yönetimine teşekkür ediyorum."

  Işıl Alben, Galatasaray dan ayrıldı #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir