Dolar
7.0176
1.7205%
Euro
8.3315
2.0316%
Altın
2039.82
1.0101%
Borsa
1091.87
0.4332%
G. Altın
460.454
3.0245%
Bitcoin
80284.6
2.7762%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Yozgat, Rıza Kayaalp'i çiçeklerle karşıladı

  Kazakistan'ın Başkenti Nur Sultan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, memleketi Yozgat'ta büyük bir coşkuyla karşılandı
  • 02.10.2019 - 17:59
  Yozgat, Rıza Kayaalp'i çiçeklerle karşıladı

  Grekoromen stil 130 kiloda 4'üncü kez dünya şampiyonu olan milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, memleketi Yozgat’a gitti.

  Kayaalp'i valilik binası önünde, Vali Kadir Çakır, Belediye Başkanı Celal Köse, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Rasim Parlak, milli sporcunun annesi Sevgi Kayaalp ve babası Kelami Kayaalp ile çok sayıda kişi karşıladı.

  Yozgat, Rıza Kayaalp'i çiçeklerle karşıladı #1

  Lise Caddesi'nden mehteran takımı ile birlikte Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyen Rıza Kayaalp'e çevredekiler büyük sevgi gösterisinde bulundu. Burada Vali Çakır, Belediye Başkanı Köse ve Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Karadağ; milli güreşçi Kayaalp'e çiçek takdim ederek, çeşitli hediyeler verdi.

  Rıza Kayaalp memleketinde coşkuyla karşılandı VİDEO

  Yozgat, Rıza Kayaalp'i çiçeklerle karşıladı #2

  "7 YAŞIMDA GÜREŞÇİ OLMAK İSTEDİM"

  Meydanda toplanan kalabalığa seslenen Rıza Kayaalp, 4'üncü kez dünya şampiyonu olup yeni bir rekor kırarak Yozgat'a geldiğini söyledi. Kayaalp, amacının gelecek nesillere örnek olmak olduğunu belirterek, "Çünkü ben de sizler gibiydim. 7 yaşımda güreşçi olmak istedim. Hayalini kurdum ve şimdi ülkeme en çok altın madalya kazandıran sporcu unvanına sahip oldum. Eğer hayal edersek, iyi bir hedef koyarsak, inanın başaramayacağımız hiçbir şey yok. Yeter ki biz çok çalışalım. Ben bu işi bırakana kadar devam edeceğim. Allah sakatlık, kaza, bela vermediği sürece şampiyonluklarıma devam edeceğim. Tekrar tekrar şampiyon olup memleketime gelmek istiyorum. En büyük hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatları'nı kazanmak" dedi.

  Konuşmaların ardından Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kişiler, milli güreşçi Rıza Kayaalp ile fotoğraf çektirdi.

  Yozgat, Rıza Kayaalp'i çiçeklerle karşıladı #3

  RIZA: BEN DE BİNLERCE İNSANIN KARŞILAMASINI İSTERDİM

  Öte yandan sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Rıza Kayaalp, "Ben de binlerce insan tarafından karşılanmak isterdim ancak ülkemi temsil etmek, şanlı bayrağımızı göndere çektirmek ve İstiklal Marşımızı söyletebilmek ondan daha önemli" dedi.

  Yozgat, Rıza Kayaalp'i çiçeklerle karşıladı #4

  Görüş Bildir