Dinamo Kiev maçı sonrası Jorge Jesus bunalıma girdi

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Emre Can, transferinde büyük rol oynadığı deneyimli Portekizli teknik adam Jorge Jesus'un Devler Ligi sonrası yaşadığı üzüntüyü anlattı.

"Kendisine gelemedi"

İkna görüşmelerinde de bizzat yer alan Can, "Jorge Jesus, Fenebahçe taraftarına aşık oldu. Özellikle Dinamo Kiev'e 2-1 kaybedilen rövanş maçından sonra o kadar çok taraftara mahcup olacak bir ruh haline girdi ki; 1-2 gün kendine zor geldi." dedi.

Dünyaca ünlü teknik adam Jorge Jesus'un Fenerbahçe'ye gelişinde büyük rol oynayan sarı-lacivertlilerin eski yöneticisi Emre Can, yakından tanıdığı Portekizli teknik adamın, Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turundaki Dinamo Kiev maçı sonrası büyük üzüntü yaşadığını söyledi.

Dinamo Kiev maçı sonrası Jorge Jesus bunalıma girdi

Geliş süreci...

Uzun yıllardır yatırımlarının bulunduğu Portekiz'de geniş bir çevresi bulunan Emre Can, Legend Futbol YouTube kanalına konuşurken Jesus'un ikna ediliş sürecini şöyle anlattı:

"2 sene önce Benfica Başkanı'na 'Fenerbahçe'ye teknik direktör olarak kimi alalım?' diye sordum direkt Jesus ismini verdi ve 'Alabiliyorsanız alın' dedi.

Hep aklımda Jorge Jesus'u bir gün Fenerbahçe'de görmek vardı. Ocak ayında iletişime geçtim. Ancak o dönemde futbol bile konuşmak istemiyordu, Brezilya Karnavalı'na gitmek istiyordu. Başkanımız Ali Koç ile temasa geçip 'Başkan ne dersin, kendisini ikna etmeye başlayalım mı?' dedim ve o günden sonra Jesus'a 'En azından maçlarımızı bir analiz yap' diye yavaş yavaş F.Bahçe'yi anlatmaya başladım. Başkan Ali Koç ile görüntülü olarak konuştu ve kendisine bayıldı.

Dinamo Kiev maçı sonrası Jorge Jesus bunalıma girdi

"Portekiz Cumhurbaşkanı tesadüfen oradaydı"

Nisan ayında bir balık restoranında buluştuk. Dünyaca meşhur bir yer orası. Biz görüşme gizli olsun diye ayrı bir odaya bile geçtik. Ama orada olduğumuzu duyan Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa bizi yanına davet etti.

Aslında cumhurbaşkanının konu ile hiç ilgisi yoktu. O anlarda restoranın garsonları bile fotoğraf çekmeye başladı. Öncesinde Luis Figo bizi çağırmıştı, onun masasına bile gitmemiştik. O restoranda gelen her ünlünün bir fotoğrafı çekilirdi. Bu fotoğrafın da hikayesi böyle çıktı. Jesus'un Benfica ile olan sözleşmesindeki maddeden dolayı gelişi gecikti."