Fenerbahçe Elif Elmas'ı resmen açıkladı
ensonhaber.com

Fenerbahçe, 19 yaşındaki Makedon futbolcusu Elif Elmas'ın transferi konusunda İtalya'nın Napoli kulübüyle anlaştı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, genç oyuncunun İtalya'ya giderek prosedürleri tamamladıktan sonra yeni kulübüne imza atacağı belirtildi.

Fenerbahçe Elif Elmas'ı resmen açıkladı

Açıklamada, "Genç yaşında formamızı giyen ve Fenerbahçe'mizin bir taraftarı olma gururunu yaşayan, sahip olduğu potansiyel ve renklerimize duyduğu bağlılıkla armamızı başarıyla taşıyan Eljif'e tüm katkıları için teşekkür ediyor; başarılarla dolu bir gelecek diliyoruz. Futbolcumuzun, formasını taşıyacağı yeni takımında Fenerbahçe'mizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Sarı-lacivertli kulüp ayrıca sosyal medya hesabından "Gittiğin yerde de parıl parıl parlaman dileğiyle!" paylaşımında bulundu.

EN PAHALI TRANSFER ELİF ELMAS

Fenerbahçe ile Napoli arasındaki anlaşmaya göre, İtalyan kulübü, Elif Elmas'ın bonservisi için 16 milyon euro garanti ücret ve performansa bağlı olarak 3 milyon euro bonus ödeyecek.

19 milyon euroluk bu satış Fenerbahçe tarihinin rekoru oldu. Elif Elmas böylece 16 milyon euroya satılan Sow'u geride bırakarak sarı-lacivertli ekibin sattığı en pahalı transfer oldu.

Fenerbahçe'nin sattığı en pahalı isimler:

Elif Elmas: 16+3 milyon euro
Moussa Sow: 16 milyon euro
Elvir Baliç: 15.6 milyon euro

KAP'A AÇIKLAMA YAPILDI

Fenerbahçe'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklama şöyle:

"Profesyonel Futbolcumuz Eljif Elmas'ın İtalyan Kulübü SSC Napoli'ye, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 16.000.000 EUR bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır.

FIFA talimatları gereği doğacak olan dayanışma katkı bedelleri her iki kulüp tarafından eşit oranda paylaşılacaktır.

Transfer bedeline ilaveten, Futbolcunun performansına ve SSC Napoli kulübünün sportif sonuçlarına bağlı olarak SSC Napoli, Kulübümüze aşamalı olarak azami 1.500.000 EUR bonus bedeli ödeyecektir.

Ayrıca, SSC Napoli tarafından Futbolcunun ileride diğer bir kulübe transferi halinde SSC Napoli tarafından elde edilecek transfer bedeline bağlı olarak Kulübümüzün azami 1.500.000 EUR bonus elde etme imkanı bulunmaktadır."