Josef de Souza'nın veda açıklamaları

Sezon sonunda ile sözleşmesi sona erecek 34 yaşındaki oyuncu Josef de Souza Çin Ligi ekiplerinden Beijing Guoan ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Siyah-beyazlı takımla yollarını ayıran Brezilyalı oyuncu, Instagram hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

"Beşiktaş'ı her zaman büyük şükranla hatırlayacağım"

Beşiktaş kariyeri hakkında konuşan Josef, şunları söyledi:

"Beşiktaş'ı her zaman büyük şükranla hatırlayacağım. Bana neredeyse kimsenin inanmadığı bir dönemde, Türkiye'ye dönüşün kapılarını açtı. Beni bugüne kadar en çok Beşiktaş sevdi. Ben de en çok Beşiktaş'ı sevdim. Erdal Torunoğulları'na beni Beşiktaş'a getirdiği için çok teşekkür ediyorum. Arabistan'dan dönen insanlara genelde güvenilip alınmaz ama onlar bana inandı."

"Beşiktaşlıların çok sevdiği Souza olduysam bu Fenerbahçe sayesinde"

Maç sonunda kırmızı kart gördüğü Ankaragücü karşılaşması hakkında konuşan Josef de Souza şu ifadelerde bulundu:

"Ankaragücü maçından sonra mental olarak düştüğüm fikirlerini aklınızdan çıkarın. Performansımın düşmesinin sebebi diz ameliyatı geçirmiş olmam. Toparlaması çok zor bir sakatlık geçirdim. Ankaragücü maçından sonra insanlar konuşmaya başladı. Fenerbahçe, bana Türkiye'nin kapılarını ilk açan kulüp oldu. Eğer ben Beşiktaşlıların çok sevdiği Souza olduysam bu Fenerbahçe sayesinde. Aziz Yıldırım'a, Vitor Pereira'ya ve Fenerbahçe taraftarlarına geçirdiğimiz üç yıl için teşekkür ediyorum."

"Ben tam olarak karakterimden dolayı, o golü öyle kutladım"

Fenerbahçe'ye karşı yaşadığı gol sevinci hakkında konuşan Brezilyalı futbolcu şunları belirtti:

"Fenerbahçe'ye karşı attığım golden sonra birçok insan beni karaktersiz olarak tanımladı. Bir futbolcu hırsla attığı golü kutluyor diye karaktersiz değildir. Ben tam olarak karakterimden dolayı, o golü öyle kutladım. Defansif bir oyuncuyum, zaten 6 ayda bir gol atıyorum. Ben Fenerbahçe'ye çok saygı duyuyorum. Bana inanan ve benim maaşımın ödeyen bir kulüp var ve ben gol atarak o kulübü onurlandırdığımı düşünüyorum."

"Sayın Ali Koç'tan özür dilemek istiyorum"

Josef, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan özür diledi.

"Sayın Ali Koç'tan özür dilemek istiyorum. O dönemden sonra benimle konuşmadı. Denk geldiğimizde selam vermedi. Bana çok kızdığını biliyorum. Türkiye'den kimseyle dargın ayrılmak istemiyorum. Hem ailesine hem kendisine çok saygı duyuyorum. Fenerbahçe taraftarları, Souza'dan nefret etmenizi, kin duymanızı istemiyorum. Hala bana kızgınsanız kalpten bir şekilde sizden özür diliyorum."

"Türkiye'ye ciddi ciddi dönme planım var"

Deneyimli oyuncu, Türkiye'ye geri dönmek istediğini ifade etti.

"Menajer olarak mı, sportif direktör olarak mı, hoca olarak mı bilmiyorum ama Türkiye'ye ciddi ciddi dönme planım var. Türkiye'den giderken herkese teşekkür etmek istiyorum. Bu sevginin karşılığını depremden etkilenen bölgelerde göstermeye çalıştım. Sizin bana verdikleriniz benim yaptıklarım yanında kıyas kabul etmez. Türkiye'ye borçluyum."