Juraj Kucka'dan Trabzonspor itirafı
ensonhaber.com

Bir dönem Trabzonspor forması giyen Slovak futbolcu Juraj Kucka, ülkesinin basınına Türkiye kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kucka, 2015 yılında başlayan Türkiye ile ilgili macerasını anlatarak, "Milan'ın büyük hayranıydım. Çocukluğumdan beri Milan'da oynamak hayalimdi. Genoa'dayken Türkiye'ye gidiyordum ama her şey bir gecede oldu. Neredeyse Türkiye'ye gidecekken menajerim beni arayacaklarını söyledi. Arabama bindim ve Galliani aradı, sonrasında Milan'a gittim. Türkiye'de daha fazla para kazanabilecekken Milan'a gitmeyi denemek istedim." açıklamasını yaptı.

Milan'da oynadığı dönemde Trabzonspor'un kendisini istediğini anlatan Kucka, transfer sürecini anlattı.

"Teknik direktörle köy ligini bile kazanamazdık"

Çek futbolcu "Orası inanılmazdı, tam bir çılgınlıktı. Şampiyonluk hedefi vardı, kadro da güçlüydü ama oradaki teknik direktörle köy ligini bile kazanamazdınız çünkü her antrenmanda aynı şeyi yapıyorduk" sözlerini kullandı.

Juraj Kucka

"Ayrılarak iyi bir karar aldım"

Kucka 1,5 yıl kaldığı Türkiye'den ayrılış sürecini ise, "Türkiye'de artık bana güvenmiyorlardı, İtalya'ya dönmek istedim, oranın dilini, futbolunu biliyordum ve Parma'ya imza attım. İyi bir karar vermiştim çünkü kariyerimi yeniden canlandırdım." diye konuştu.

Juraj Kucka

Çalıştığı teknik direktörler

Juraj Kucka, Trabzonspor forması giydiği dönemde Rıza Çalımbay, Ünal Karaman ve Ersun Yanal'la çalıştı. Kucka 21 maç Rıza Çalımbay'la, 10 maç Ünal Karaman'la ve 7 maçta da Ersun Yanal'ın teknik direktörlüğünde forma giydi.

35 yaşındaki Kucka Süper Lig'de toplam 33 maçta forma giymiş ve 3 gol atıp 8 asist yaparak takımına katkı sağlamıştı.

Juraj Kucka