Rıza Çalımbay: Ligi daha iyi bir yerde bitirebilirdik
İHA

Süper Lig’de Cemil Usta sezonunun sonr haftasında Sivasspor, deplasmanda Göztepe’ye 3-1 yenildi. Bu sonuçla kırmızı-beyazlılar 3. sıradaki yerini kaybederek ligi 4. sırada tamamladı. Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

"LİGİ DAHA İYİ BİR YERDE BİTİREBİLİRDİK"

Rıza Çalımbay, maç hakkında fazla konuşmak istemediğini ve mücadelenin beklenenden fazla gergin geçtiğini belirterek bunda hakem kararlarının etkili olduğunu söyledi. Çalımbay, "Hakan Arslan’ın sakatlanması takımın dengesini bozdu. Hakan’ın yüzüne dirseğin gelmesi, yarık var yüzünde ve hakem arkadaşımızın bunu görmemesi ve VAR’a gitmemesi, bir sürü şey var. Başarılı hakemlerinden bir tanesi ama yönetim açısından kötü bir maç oldu. İlk yarıda yediğimiz golün ardından riske girdik, golü de bulduk ancak beklemediğimiz bir hatadan dolayı yine golü kalemizde gördük. Göztepe daha istekli ve arzuluydu. Biz de çok istedik ama gelen pozisyonları değerlendiremedik. İstediğimiz olmadı. Sivasspor olarak iyi bir sezon geçirdik. Ligi daha iyi bir yerde de bitirebilirdik. Sakatlıklar, aksilikler oldu" diye konuştu.

"YARI YOLDA BIRAKMAK OLMAZ"

Mert Hakan Yandaş, Emre Kılınç ve Fatih Aksoy’un transfer olacağı takımlarda başarılı olacağını düşündüğünü söyleyen Çalımbay, Sivasspor’la bir yola girdiğini vurgulayarak, "Yarı yolda bırakmak olmaz. Fazla transfer yapmayı düşünmüyoruz. 5-6 oyuncu alacağız" ifadelerini kullandı.

Rıza Çalımbay: Ligi daha iyi bir yerde bitirebilirdik

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)