Dolar
7.3108
1.1371%
Euro
8.6513
0.4516%
Altın
2059.06
-0.2021%
Borsa
1007.44
-2.6063%
G. Altın
485.904
1.3507%
Bitcoin
86252.52
0.807%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Sedat Doğan: Zıplayan kar yağıyordu

  Sedat Doğan: Zıplayan kar yağıyordu

  Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi Sedat Doğan, ertelenen maç hakkında açıklamalarda bulundu.
  • 11.12.2013 - 12:20
  Sedat Doğan: Zıplayan kar yağıyordu

  Sedat Doğan: Zıplayan kar yağıyordu #1

  Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Sedat Doğan, kar yağışı nedeniyle ertelenen Galatasaray - Juventus maçı hakkında NTV Spor'a açıklamalarda bulundu.

  KAR DÜŞTÜĞÜ YERDE KALIR BU KAR ZIPLIYORDU

  Doğan yaptığı açıklamada, "Çalışmalar çok hızlı ilerliyor. Çok ciddi bir şekilde çalışıyoruz. Dün gece formaların tümü kirlendi. Dün gece önemli bir kuru temizleme fabrikasını açtırdık ve bunları temizlettirdik. Kar düştüğü zaman yerde kalır ama burada kar zıplıyordu. Kardan çok buz yağıyordu. Hakemin de en önemli sebebi buydu. Şu anda hem küreme sürüyor hem çatımızda 20-25 cm. kalınlığında karlar var ve aşağıya düşüyor. Bunları temizlemek için bir ekibimiz de çalışıyor. Çatının kapanması teknik olarak mümkün değil. Bu stat dizaynı yapılırken, 4 ihaleye çıkıyor ve 4 ihalede de çatının kapanması yok. Zaten çatının kapanabilmesi ve sahanın da sağlıklı olabilmesi için sahanın dışarı çıkıp, içeri girmesi lazım. Böyle bir alan da yok." şeklinde konuştu.

  "DIŞARIDA ÇİM YETİŞİYOR, İÇERİDE YETİŞMİYOR"

  "Bakın bizim buraya ektiğimiz çimi stadın dışına ekiyoruz. Bir ay içinde dışarı ektiğimiz çim 20-25 cm. kök yapıyor, stadın içinde 1-2 cm. kök yapabiliyor. Bir önceki yönetimi de eleştirmemek lazım. Bu stadın dizaynını Galatasaray Spor Kulübü yapmadı. Şimdiki ya da bir önceki yönetimi de yapmadı. Biz çatıyı kapatma durumunda değiliz. Zaten teknik olarak mümkün değil. Her ülkede 20-25 senede bir böyle kar yağabilir ve bu zamanda yapacak bir şey yok. Sahanın içerisinde rüzgar da var. Karla birlikte rüzgar daha olumsuz bir hava oluşturuyor. Futbolcular için de tehlikeli, sıkıntılı olabiliyor."

  "SAHAYA BAKAN 30 PERSONELİMİZ VARDI"

  "Bizim sahaya bakan 25-30 personelimiz vardı. Ancak hakem sahanın çizgilerinin açılması için personeli istedi. Burada da içeriye giren personel bunu yaptı. Ancak görüş açısı ve buz yağdığı için erteleme kararı verdi. Bir şey daha eklemek istiyorum. Çimin durumundan dolayı birçok kişiyi orada dolaştırmak doğru değil. Dün Emir kardeşime bir soru soruluyor ısıtma ile ilgili. Bizde iki ısıtma var. Biri çalışmıyor. Seyircilerin olduğu bölümde olan. Bunun doğalgaz bağlantısı olmadan çalıştıramıyoruz. Biz bununla ilgili her şeyi yaptık. Emir ondan bahsetti ancak başka bir şeye yordular. Biz geçen sene zemini yeniledik. Şuanda bizim sahamız yaklaşık 21 derecede çalışıyor. Bunu sürekli aktif tutuyoruz. Karıştırılan şu, bu sistem yağan karı eritecek bir sistem değil. Bu sistem, don olmaması için, çimlerin sağlıklı kalabilmesi için yapılan bir sistem."

  Görüş Bildir