Vedat Muriç, İsrail polisinin Kosova'ya gelmesini eleştirdi!
AA

Bir dönem Gençlerbirliği, Çaykur Rizespor, ve Fenerbahçe formalarını giyen Vedat Muriç, Kosova ile İsrail arasında Kosova'nın başkenti Priştine’de oynanan maç öncesinde yerel bir televizyon kanalına açıklamalarda bulundu.

"Futbol oynamaya geliyorlar, bilmiyorum, neden bu kadar korkuyorlar"

İsrail polisinin güvenlik amacıyla Kosova'ya getirilmesini eleştiren Muriç, şu ifadeleri kullandı:

Daha önce Karadağ ve Romanya buraya oynamaya geldiler. Hiçbir sorunları yoktu, kendi polislerini getirmediler. Futbol oynamaya geliyorlar, bilmiyorum, neden bu kadar korkuyorlar veya başka bir şey mi var? Kosova'daki havaalanımızda bizi kontrol etmeye gelen İsrail polisleri vardı. Kavga etmek için değil, spor için gidiyoruz. Futbolda siyasete her zaman karşıyım ama maalesef gerçekleşiyor.

Kosova, yanlış anlaşıldığını söyledi

Kosova Futbol Federasyonu (FFK) ise yazılı bir açıklama yayımlayarak, Muriç'in İsrail emniyetine ilişkin yaptığı açıklamanın yanlış anlaşıldığını belirtti.

FFK, Muriç'in konuşmasında, Kosova'nın mart ayında İsrail ile Tel Aviv'de oynadığı maç öncesinde yapılan kontrole atıfta bulunduğunu vurguladı.

Maç ertelenmişti

Kosova ile İsrail, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri I Grubu 8. hafta maçında Başkent Priştine'deki Fadil Vokrri Stadyumu'nda karşılaştı.

Kosova ile İsrail arasında 15 Ekim'de oynanması planlanan maç, İsrail yetkililerinin, güvenlik gerekçesiyle milli takımlarının yurt dışına çıkmasına izin vermemesi nedeniyle ertelenmişti.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)